Wpis z mikrobloga

Mirasy, jest sprawa. W sumie nie wiem czy jest czym się martwić, ale wydaje mi się to strasznie podejrzane.
Mam Samsunga Note 10.1 (N8000) z #android na nim. Nigdy nie miałem z nim problemów, od początku używam na nim custom romów (głównie #cyanogenmod ). A wczoraj wieczorem takie coś - testowałem nowy romik i uznałem, że jest słaby - więc chcę przywracać kopię zapasową przez recovery. I tablet zawiesza się podczas formatowania /data. Myślę, o co chodzi? Próbuję na różne sposoby - ale przez recovery najzwyczajniej nie idzie. Natomiast bez problemu można zamontować, przeglądać, robić nowe pliki. W końcu zmiana recovery na inne pomogła i się udało, chociaż straciłem wszystkie dane (#!$%@? mać!!).

Ale co mnie dziwi - niby wszystko jest w porządku, tylko jedna rzecz mi nie pasuje - jak uruchomię Solid File Explorer to co kilka sekund pokazuje mi toast (od SFE) "Przygotowywanie nośnika USB". Sęk w tym, że żadnego nośnika nie podłączam, i żaden się nie pokazuje w liście w tym menadżerze plików. Martwi mnie to, ponieważ wiem że czasem Android się myli w nazewnictwie, i nazywa kartę SD nośnikiem USB i vice versa. Zatem mam delikatny powód, żeby sądzić, że coś nadal jest trochę nie tak, tym bardziej że nigdy tak nie było, przeinstalowałem program, i dalej.

Mam się czym martwić? Zawołam jeszcze #linux, przecież android to linux, a wy wiecie co i jak z tymi systemami plików i montowaniem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 2