Wpis z mikrobloga

Drogie Mireczki,

Złożyłem ostatnio kompa, zainstalowałem elegancko widnowsa 7 i niestety co chwile komputer się zawiesza... Nie resetuje się, po prostu wszystko się zatrzymuje i na monitorze widać ostatni widok z ekranu.

Dzięki jednej Mirabelce i paru Mirkom doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie jest to wina sterownika zintegrowanej karty graficznej (nie mam na razie normalnej) - sprawdziłem RAM itp. Po odinstalowaniu sterownika karty komp się nie zawiesza, nie zawiesza się też jak np. przez 30-40 minut instaluje sterowniki przy wyłączaniu.

Próbowałem już 3 ostatnich wersji sterownika karty (iris 6200 pro) niestety ciągle to samo. Jak mogę temu zaradzić mireczki?

Poniżej wypisuje części (wszystkie nowe, windows oryginalny):
- dysk SSD - Q Series PRO 128GB SATA3 2,5' 554/512MB/s 7mm
- dysk HDD - Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache
- procesor - Core i5-5675C 3,1 GHz (Broadwell) Sockel 1150
- zasilacz - G650M 650W Modularny 80+ Bronze
- RAM - Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V
- płytę główna - MSI Z97-G43, Intel Z97, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX

#komputery #pcmasterrace #hardware #morele #sprzetkomputerowy #pomocy #windows #windows7
  • 9
@GoonSquad: A ja tak miałem jak mi się karciocha przyjarała, w tym kierunku bym spoglądał, weź jakąś normalną załatw od kogoś i sprawdź czy dalej będzie zwieszać, jak nie masz a w jakiś sposób jesteś z tychów to mogę Ci jakąś rive dać, gdzieś tam w szafkach się pogrzebie ;)
@GoonSquad: Na Twoim miejscu nadal podejrzewał bym ram ale w tym sensie że parametry jej pracy nie są takie jak powinny, pogrzeb w biosie i sprawdź jakie masz ustawione na nich napięcie, jeżeli mniejsze niż znamionowe to podnieś je do tej wartości. Ewentualnie obniż też taktowanie pamięci.
@TheDuck: w biosie znalazłem ustawienia zintegrowanej karty. Może coś z tego pozmieniać? mam tam trzy rzeczy do konfiguracji:
- initiate graphic adapter (jest na PEG)
- integrated graphics share memory (64m)
- igd multimonitor (disabled)