Wpis z mikrobloga

Jaś i Małgosia/Henjelgwa Geuretel/Hansel and Gretel 2007

Młody chłopak jadąc samochodem ulega wypadkowi. Po odzyskaniu przytomności spotka dziewczynkę, która zaprowadzi go dziwnej chatki pośród jeszcze dziwniejszego lasu, gdzie pozna jej rodziców i rodzeństwo.

Przepiękna wariacja na temat baśni Grimmów. Wizualne arcydzieło. Chatka i las dosłownie zapierają dech w piersi - poszczególne lokacje nie dość, że są wspaniale zaprojektowane to jeszcze są niesamowicie bogate w szczegóły. Wnętrze domu pełne jest atrybutów dzieciństwa - setki zabawek i słodyczy - a wszystkie są bajecznie kolorowe. Podobnie sam las - w świetle dnia lśniący soczystą zielenią i bogactwem kształtów. W nocy natomiast lokacje stają się złowrogie i mocno oddziałują na wyobraźnię. Guilermo del Toro pewnie zlał się w portki podczas seansu. XD

Sama historia w porównaniu ze scenografią wypada już nieco gorzej i jest "tylko" dobra. Ciekawa i wciągająca, ale jak na mój gust trochę zbyt uboga w treść i zbyt prosta jak na 2-godzinny seans. Wiem, że baśnie nie są skomplikowane, jednak czegoś mi brakowało, co mogłoby konkurować z wizualnym przepychem filmu.

7/10

#film #fantasy #kinoazjatyckie #kinokoreanskie #ogladajzwykopem
s.....a - Jaś i Małgosia/Henjelgwa Geuretel/Hansel and Gretel 2007

Młody chłopak j...

źródło: comment_UeHWXOSioBcvPJ8HzwhvMFvHUdfxCSNE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz