Wpis z mikrobloga

Zobacz na wolumen Localbitcoins w RUB albo ZAR


@McGravier: @zawszespoko: czy UK. Tu bankterzy na głowie stają, żeby zdusić bitcoina ale nie dają rady bo takie serwisy jak Localbitcoins nie wiadomo jak podejść, więc co robią? To co stało się na Localbitcoins przez ostatni rok to straszna inwigilacja. Jest coraz ciężej kupić bezstresowo. Prawie każdy wymaga dokumentów i nawet zdjęć własnych z oświadczeniem widocznym na zdjęciu. Dzieje się
  • Odpowiedz
@pawlo74: To że wymagają dokumentów w UK to rezultat jasnego statusu prawnego BTC w tym kraju. InPay jest tam zarejestrowany bo ma pewność że skarbówka nie zniszczy im biznesu. Coś za coś...
  • Odpowiedz
@McGravier: Teraz przypomniałem sobie co mi się wczoraj przytrafiło z największym na świecie przekrętem wśród banksterów jakim jak każdy wie jest HSBC.
Zadzwonili do mnie i pod przykrywką, że bezpieczeństwo mojej karty zostało naruszone zaczęli wymieniać wszystkie transakcje i chcieli żebym potwierdzał czy ja wykonałem te transakcje. Zgadnij jaką pierwszą transakcję wymienili?
Coinbase! I przypuszczam, że tylko o to im chodziło. Chcą wiedzieć kto igra z ich największym zagrożeniem bitcoinem.
  • Odpowiedz
@pawlo74:
Witamy w erze bigdata. Wszystkie fejsbuki, google, ciasteczka na stronach w połączeniu z płatnościami kartą i mają nas na talerzu. Takie konsekwencje niesie ze sobą rozwój technologiczny. Jedynym sposobem jest przeprowadzka do krajów trzeciego świata i życie bez elektryczności praktycznie.
  • Odpowiedz
@pawlo74: To pokazuje beznadziejny poziom bankowości w UK. W Polsce obsługa klienta niczego nie ukrywa tylko prosto z mostu pyta o konkretną transakcję. Ponadto niedawno KNF wydał nakaz stosowania 3Dsecure we wszystkich transakcjach internetowych kartami płatniczymi (potwierdzenie dodatkowym kodem SMS na stronie banku). Jak to wprowadzą nikt nie będzie zwracał dupy ani klientom ani działom obsługi
  • Odpowiedz
Jedynym sposobem jest przeprowadzka do krajów trzeciego świata i życie bez elektryczności praktycznie.


@zawszespoko: jest jeszcze lepszy sposób, który to sposób ja preferuję, mam na myśli rozwój technologii kryptograficznych a w szczególności rozwój bitcoina.
Bitcoin i kryptografia jest naszą jedyną drogą ucieczki a nie cofanie się w rozwoju.
  • Odpowiedz