Wpis z mikrobloga

@Ziolkowski: Petru od jakiegoś czasu udziela się w polityce i na jej obrzeżach. Nie jest to takie nazwisko jak Kukiz (patrząc na rozpoznawalność), ale jakąś tam historię ma. No i też robi szum, nie w tym samym stylu co Palikot, ale regularnie słychać wiele o tej partii od jakichś kilku miesięcy. To dość czasu, żeby nazwa była rozpoznawalna, a nowe partie zawsze łatwiej zdobywają poparcie niż stare (i słusznie, bo istnieje
@Kampala: Tak, szczególnie biorąc pod uwagę, że w tym czasie nikt o tej partii nie miał pojęcia :P Sondażownie są po to, żeby nakierować ludzi na jaką partię mają głosować. Chociażby CBOS, jesli nie zdajesz sobie z tego sprawy, to nie wiem na jakim świecie żyjesz :P
@adi760: masz jakieś dowody lub chociażby mocne poszlaki na poparcie swoich słów? Ja żyję w świecie, w którym jestem codziennie podatny na manipulację, toteż nie wierzę w takie gołosłowne wywody.
Przypominam, że brałem wyniki z wielu sondaży, a nie z CBOS (którego akurat niezbyt darzę zaufaniem z kilku przyczyn). Źródło: http://ewybory.eu/sondaze/
@onomatobeka: to nie mogło być tak. Nie da się zrobić sondażu w kilka godzin, chyba nie. Jeśli się nie mylę, to pytanie brzmiało w stylu: „Czy głosowałbyś na nowe ugrupowanie polityczne ekonomisty Ryszarda Petru?”, jeśli dobrze pamiętam. I nie wiem co w tym wyjątkowego. Pytanie było nośne, akurat na tyle, że stworzyło najciekawszy temat dnia (w lato, kiedy w polityce jest tzw. sezon ogórkowy).

Tylko wiesz, trochę mnie nudzi ta gadanina