Wpis z mikrobloga

o ch*j ludzie mają pretensje do Petru, że społeczeństwo brało kredyty we frankach?


@mirexpol: #!$%@?, że społeczeństwo - korwinki, wyznawcy niewidzialnej ręki rynku i zasady chcącemu nie dzieje się krzywda mają ból dupy :D
  • Odpowiedz
27 sekunda, ciastkowiec płaci Petru za usługę bycia zaoranym


@an21: "krwiożerczy bankier orze młodego kukizowca za jego własne pieniądze."
Kolejny spektakularny sukces sektora bankowego w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sermaciej: Przesłuchałem kilka razy rozmowę Petru z ''Kukizowcem'' i chyba jednak nie doszło do samozaorania. Ja słyszę to tak:

''Jest ogromna róznica, taka różnica, jak między platformą, a nowoczesną, czyli żadna (...) jeśli idąc waszą drogą dedukcji''
  • Odpowiedz
@sermaciej: Oczywiście, że Swetru może zaorać w kwestii ekonomi każdego, w końcu był pracownikiem banku światowego. Ale i tak nie mam złudzeń, że jego wejście do polityki nie wynika z jego inicjatywy.
  • Odpowiedz
@Primusek: wszyscy wszystkich nagle oraja, a tak na prawde to tylko zwykla dyskusja. Swetru wybrnal po swojemu i tyle, zaczal szybko kierowac rozmowa, a gosc ktory go atakowal troche sie podpalil widac ;)
  • Odpowiedz
@nie_jem_grzybow: hmm tylko taki problem że ten pan jako ekspert finansowy dość często się wypowiadał w TV na temat opłacalności brania takich kredytów. To jest jednak skaza skoro mylił się w sprawach w których niby jest ekspertem i to dwukrotnie w sprawie franka.
To mówił przed przewalutowaniem swojego kredytu

"Złoty będzie się wzmacniał. Kredyty we frankach jeszcze długo pozostaną bezpieczne i opłacalne - mówił Petru w 2008 roku w 'Polska The Times'....

Mogę pospekulować, że branie kredytów we frankach jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza że inflacja w Szwajcarii spada i nie ma oczekiwań, by stopy w Szwajcarii mogły wzrosnąć, w związku z czym oprocentowanie kredytów w tej walucie nie wzrośnie - mówił wtedy w audycji gospodarczej "EKG"....

To
  • Odpowiedz
@ediz4: No i? Nikt na świecie nie przewidział kryzysu.

Z naszej internetowej analizy (zapewne niepełnej) innych publicznych wypowiedzi Petru wynika, że od wybuchu kryzysu w 2008 roku ekonomista nie wypowiadał się zdecydowanie ani za przewalutowaniem frankowych kredytów, ani od tego nie odwodził.


Popełnił błąd - jak cały świat. Obecna sytuacja franka to wynik, w dużej mierze, napiętej sytuacji w Europie - Szwajcaria się trochę muruje, ale kto przewidział wojnę na
  • Odpowiedz
@nie_jem_grzybow: Byli ekonomiści którzy tak chętnie za frankiem nie optowali. Ci co wzięli sami sobie winni ale analityk, były pracownik banku światowego powinien się wypowiadać bardzie dyplomatycznie - po kryzysie dalej nie widział problemu we frankach
  • Odpowiedz