Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie #inwestycje polecacie w okresie 1-2 lata? Interesuje mnie jednorazowa wpłata, ryzyko inwestycyjne średnie. Co mnie nie zje kosztami? Wiem, że okres krótki, ale planuję w tym czasie większy wydatek. Co proponujecie?
#pytanie #oszczedzanie
  • 18
  • Odpowiedz
@Roszp: Jakaś dziewczyna ze wsi. Zrobić jej cycki, ewentualnie coś jeszcze i znaleźć jej robotę w stripclubie. Po któtkim okresie inwestycje się zwróci.
  • Odpowiedz
@Roszp: Ja też nie śmieszkuję. Zainwestujesz w Panią parę tysięcy. A ona jak będzie obrotna tyle samo Ci przyniesie co miesiąc.
  • Odpowiedz
@Allium_cepa: @Allium_cepa: Wiem, że lokaty to raczej kiepski pomysł, a "reszta" nie daje gwarancji zysku, ale zawsze lepiej, żeby pieniądze jakkolwiek pracowały, niż jakby się miały przez ten okres kisić na koncie. A Że zysk nie jest pewny to jestem świadomy, ale po to pytam, żeby może mi jakiś mirek polecił cokolwiek: produkt inwestycyjny, metodę (kup pan euro, sprzedaj za x miesięcy) czy inny wuj.

@Naru: No spoko, ale
  • Odpowiedz
@Roszp: Nie no - cycki musisz jej zrobić :)
A co z pieniędzmi? Nie wiem czym się zajmujesz, ile masz lat, ile masz tej kasy itd. Ale jak już ktoś napisał - najlepiej w siebie. Każdą kasę. Byle z głową. Zwróci się.
  • Odpowiedz
Nie wiem czym się zajmujesz


@Naru: A jakie to ma znaczenie? Informatykiem nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ile masz lat


@Naru: Ta informacja raczej też nie jest potrzebna, nie widzę związku między wiekiem, a inwestycją - podałem termin inwestycji, ryzyko na jakie się godzę i chyba to jest tutaj najważniejsze.

ile masz tej kasy


@Naru: Tak, wiem, jak się miliona nie ma, to się
  • Odpowiedz
@Roszp: Jeśli masz wystarczająco kasy, albo kogoś kto ma też kasę do inwestycji - w browar kontraktowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rynek jeszcze dużo przyjmie. A jak nie w PL - to można też zainwestować na wschodzie (jakaś zachodnia ukraina np.). Lokaty bez sensu, waluty - chyba bez sensu (no chyba żeby ryzykownie kupić rubli licząc że Putin coś #!$%@? i się zarobi jak rubel podskoczy).
Ja
  • Odpowiedz
@Naru: Wiesz, jest jeszcze coś takiego jak banki i instytucje finansowe. A różnego rodzaju instrumentów inwestycyjnych opartych o akcje/obligacje/metale szlachetne czy właśnie startupy (ale to w akcyjnych) jest masa. Są również alternatywne inwestycje - jak np. pożyczki społecznościowe. Widzę, że nie znasz sie na inwestowaniu pieniędzy, proszę więc - nie udzielaj mi porad, nie odbieraj tego jako atak, ale po prostu Twoja wiedza nie rozwiązuje problemu. Nie pytam o pomysł na
  • Odpowiedz
@Roszp: jaka kwota kapitału do inwestycji? Jeśli nie chcesz zdradzić to na pewno kokos.pl jest dobrą alternatywą dla lokat i bardziej pewne w rozpoczynającej się bessie na światowych giełdach. Czy tylko inwestycje kapitałowe czy inne też? Inwestując w startupa po 2 latach nie wyciągniesz kasy raczej, co najwyżej zacznie przynosić wtedy zyski z udziałów.
  • Odpowiedz
jaka kwota kapitału do inwestycji?


@szcz33pan: Chcę zainwestować nie więcej, niż 10 000 zł. Na chwilę obecną większej kwoty nie wysupłam, bo jestem aktualnie bezrobotny. Nad kokosem się zastanawiałem i wtłoczyłem tam nawet ~1000 zł na próbę.

Czy tylko inwestycje kapitałowe czy inne też?


@szcz33pan: Inne również, nie chcę po prostu, żeby pieniądze przez ten okres bezczynnie leżały. Masz jakieś sugestie, w co warto taką niedużą kwotę włożyć?
  • Odpowiedz
@Roszp: to kwota już rozsądna. Nie słuchaj ludzi, którzy twierdzą, że z 4-5k nie można zarabiać. Prawda jest taka, że z taką kwotą czas włożony w naukę nie przełoży się na wymierny zysk (np. zarobisz 15% w rok co jest dobrym rezultatem, a to wraz 750 zł, a tyle to zarobisz na w 100 godzin w każdej pracy). Prawdą jest też to, że nie ma różnicy (może oprócz emocji, które jednak
  • Odpowiedz
@Roszp: kiedys odpowiadalem na to pod tagiem forex. Poszukaj. Poszukiwania informacji to podstawa w kwestii inwestycji, a to niech bedzie pierwsze zadanie i sprawdzian :)
Ostrzegam tylko, ze najpierw warto pograć na demo, aby w ogole poznać mechanike działania tego wszystkiego.
  • Odpowiedz