Wpis z mikrobloga

@bohlen: Masz #!$%@? kolego :D Kiedyś nawet znalazłem kokony w gwincie zakręconego słoika i radiatorze starej karty graficznej. Wykluły się w jakimś suchym żarciu, ryżu czy innych otrębach więc przegrzeb wszystkie szafki i #!$%@?. Nawet jeśli opakowanie było zamknięte fabrycznie to nic nie zmienia, miałem też jakiś worek gdzie wygryzły sobie dziurkę. Nalepka z hormonami to protip a pozostałe, nietknięte zapasy musisz powsadzać w woreczki a potem najlepiej jeszcze w pudełka
  • Odpowiedz
@bohlen: Ustaw też sobie w szafkach kieliszki z octem... i łap trochę cierpliwości ode mnie, u nas w domu niedawno batalia została zakończona, ale niesmak pozostał. Człowiekowi się wydaje, że w domu jest brudno bo latają skurczysyny po całym mieszkaniu.
  • Odpowiedz
serio mole?


@bohlen: Mole spożywcze - #!$%@?ą wszystko co suche/sypkie, a jak się już #!$%@?ą to idą pod sufit się zawinąć w kokon i przekształcić się w latającego #!$%@?.
  • Odpowiedz
@bohlen: @pawel_je:

Astrologowie ogłaszają tydzień moli.

Tracisz 100% żywności z magazynów


Walczyłem z gównem rok temu.

Walczyłem kilka tygodni niestety, ciągle się respawnowały padalce jedne, ale tak:
- Wypindolić z kuchni wszystko z szafek.
- Każdą jadalną rzecz przejrzeć dokładnie, mąka, cukier, kawa - wszystko.
- Co nie jesteś pewny to wyp*dol
- W zamkniętych opakowaniach nawet plastikowych też padalce mogą być
- Wywal z szafek wszystkie garnki, patelnie, ogólnie
  • Odpowiedz
@bohlen: Miałam z tym problem w wynajmowanym mieszkaniu. Teraz jest okres, kiedy dojrzałe larwy wychodzą z torebek na jedzenie.Trzeba wyrzucić wszystkie produkty mączne, świeże pozamykać w szczelnych słojach, szafki i opakowania pomyć wodą z octem i olejkiem lawendowym i zawiesić lepy.
Generalnie radzę się pośpieszyć bo za 1-2 tygodni te robaczki zamienią się w piękne motyle, które poskładają jaja dosłownie wszędzie i już się tego nie pozbędziesz.
  • Odpowiedz
@bohlen: masz w domu mączniki, gdzieś w jedzeniu ci się to gówno zalęgło, a duże larwy wychodzą na sufit żeby tam robić kokony.

wyjeb całe suche jedzenie z domu, a nowe zamykaj szczelnie.
  • Odpowiedz
@bohlen: najgorsze jest to, ze przegryzaja folie i papier i jakims cudem raz mialem je w zamknietym plastikowym pojemniku z platkami sniadanuowyni. U mnie pomoglo jedynie wyrzucenie calego suchego zarcia.
  • Odpowiedz
@Roszp:

Mole spożywcze - #!$%@?ą wszystko co suche/sypkie, a jak się już #!$%@?ą to idą pod sufit się zawinąć w kokon i przekształcić się w latającego #!$%@?.


Potrzebują dużo błonnika na ten kokon stąd to zamiłowanie do otrębów
  • Odpowiedz
@bohlen: Tylko z tymi lepami na mole jest tak że one chwytają tylko samce. Wszystko przejrzyj i wypier*ol, potem naklej w kuchni i obserwuj czy się łapią. Jak po jakimś czasie zaczną się nowe łapać to powtórz i tak do skutku. Miałem to gówno jakiś czas temu... powodzenia!
  • Odpowiedz