Wpis z mikrobloga

Niektóre z inwestycji zrealizowane w Łodzi przez Pana dr JERZEGO KROPIWNICKIEGO, o czym raczej mało kto wie:
(zdjęcia pod spodem)

- Sprowadzenie wielkiego inwestora Della
- Rozbudowa lotniska na Retkinii
- rewitalizacja EC1
- Budowa Atlas Areny
- Budowa Aquaparku Fala
- Upamiętnienie Polaków ratujących Żydów
- Ustanowienie Święto Trzech Króli jako dzień wolny od pracy

#lodz #polityka #pis #jerzykropiwnicki
źródło: comment_UHXeOtowMvZgpxx6n0drgctldVbC5A3P.jpg
  • 12
@walerr: Warto być precyzyjnym w takim razie. Jako przeciwnik doktora zawsze podkreślam, ze za jego czasów zaczął sie pomysł z NCŁ. Atlas Arenę kontrolował Tomaszewski. Pracowałem wtedy w UMŁ, to wiem. Wiem rownież jak słabo sie prezentował na spotkaniach z inwestorami, nie mówiąc, ze go głownie nie było. Zrobił tez trasę ŁTR i Pl. Dąbrowskiego, który mi nie przeszkadza. Święto Trzech Króli mało mnie przekonuje, jako inwestycja dla Łodzi, ponadto jego
@michalec: Święto Trzech Króli chyba ma też inne znaczenie, to Święto obchodzą też Żydzi, co w Łodzi miało znaczenie integracyjne społeczeństwa. Mógłbyś podrzucić mi jakieś fajne materialy o nim? A najchętniej przeczytałbym rzeczywiście Twoją magisterkę :D
@walerr: Zapewniam Cie, ze 3 Króli nie było spowodowane integracja 4 Kultur ;) A magisterka? Moze da sie cos zrobić. Sam czasem do niej zaglądam i uśmiecham sie jak POTĘŻNE zmiany zaszły w Łodzi przez ostatnie kilkanaście lat :)