Wpis z mikrobloga

#bukmacherka #ekstraklasa #

RUCH CHORZÓW – POGOŃ SZCZECIN

11 kolejkę Polskiej Ekstraklasy rozpocznie mecz Ruch Chorzów – Pogoń Szczecin. Gospodarze przegrali ostatnie 4 z 5 spotkań (Cracovia, Legia, Zagłębie, Lech PP) oraz jedno wygrała z dołującym Górnikiem Zabrze. Ruch prezentuje się co najmniej słabo w ostatnich spotkaniach. Przede wszystkim szwankuje obrona. Drużyny grające naprzeciw stwarzają mnóstwo sytuacji bramkowych. Błędy indywidualne, kiksy, gubienie krycia – to wszystko sprawia wiele pracy bramkarzowi chorzowskiej drużyny. A propos bramkarza – Putnocky jest jednym ze słabszych bramkarzy ligi, jeśli chodzi o wyjścia do piłki zagranych z bocznych sektorów (w tym rzuty wolne/rożne). Dorzucając do tego wspomnianych już wcześniej obrońców, zagrożenie po stałych fragmentach gry mamy gwarantowane. Jeśli chodzi o rozegranie w ataku – wszystko opiera się na trzech młodych – Lipski, Mazek, Stępiński. Ich zadaniem jest wyprowadzenie kontrataku z wykorzystaniem szybkości Mazka, kreatywności Lipskiego i zmysłem snajperskim Stępińskiego. Często te kontrataki kończą się faulem na zawodniku Ruchu w okolicach pola karnego. W zależności od strony podchodzi do niej Lipski lub Zieńczuk.
Z drugiej strony drużyna Pogoni Szczecin, która w ostatnich 5 spotkaniach odnotowała 2 zwycięstwa (Jagiellonia, Piast ) oraz 3 remisy (Nieciecza, Korona, Wisła). We wszystkich spotkaniach obrona Pogoni sprawowała się co najmniej solidnie. Drużyny z jakimi przyszło jej grać, nie miały zbyt wielu klarownych sytuacji. A głównie dobrze dysponowanemu duetowi środkowych obrońców Fojut – Czerwiński. Wspomagani przez rosłego Matrasa oraz w całkiem niezłej formie Murawskiego, tworzą mocny trzon gry obronnej. Na lewej obronie zobaczymy po raz kolejny M. Lewandowskiego, który imponuje szybkością w każdym meczu. Jeśli chodzi o atak, wygląda to odrobinę gorzej. Swoją formą nadal nie powala Akahoshi, który ma odpowiadać za kreowanie akcji. Póki jego forma nie wróci do tej sprzed wyjazdu, piłkarze starają się grać dłuższe piłki na napastnika. Wychodzi to różnie w zależności od drużyny przeciwnej. Jest jednak aspekt, który drużyna wykorzystuje znakomicie. Są to stałe fragmenty gry. 60% bramek pogoni pada właśnie po tym elemencie gry. Świetnie sprawujący się w powietrzu, wspomniany już duet środkowych obrońców wraz z Matrasem tworzą w każdym meczu co najmniej 2 dogodne sytuacje bramkowe.

Podsumowując, faworytem w spotkaniu będzie ekipa ze Szczecina. To oni w większości meczów, kontrolują sytuację na boisku. Ciężko będzie Stępińskiemu w pojedynkach z rosłymi obrońcami Pogoni. Ataki środkiem prawdopodobnie będą pojedyncze. Możemy spodziewać się spotkania w którym stałe fragmenty gry wskażą nam zwycięzcę. Niestety dla drużyny ze Śląska, ich obrońcy popełniają zbyt wiele prostych błędów. Samo upilnowanie Łukasza Zwolińskiego będzie dla nich trudnym zadaniem. Nie będą oni w stanie wyprzedzić napastnika Pogoni, a po przyjęciu może być już za późno na czysty odbiór. Liczę również na sporo nieczystej gry na połowie Ruchu. Stałe fragmenty jak już wyżej wspomniałem mogą być również zabójcze. Czy Ruch będzie stać na strzelenie bramki z kontrataku? Wszystko będzie zależało od koncentracji zawodników Pogoni.

Przewidywany wynik: 0-1
Strzelec: Zwoliński
Typ: Pogoń Szczecin AH 0
Kurs: 1.80

Stawka: 8j
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@druga_strona_sebixa: Jak już się ktoś bierze za analizę to pamiętajcie o tym żeby podawać wszystkie argumenty a nie tylko te, które pasują nam pod tezę. Np. piszesz, że Putnocky słabo się spisuje przy dośrodkowaniach ale już nie piszesz, że nie zagrają Dwalishvili i Nunes co będzie oznaczała, że np. na lewej stronie zagrają Lewandowski (który wg ciebie jest słabszy w ofensywie) i Przybecki, który jest w słabej formie (albo po
  • Odpowiedz
@druga_strona_sebixa: Wyniki ekstraklasy nie jest w stanie przewidzieć nawet Wróżbita Maciej. Ładnie porozkładałes wszystko na czynniki ale logikę odłożył bym na bok. W naszej lidze nie ma czegoś takiego jak 100% sytuacja. Każdy zawodnik jest w stanie #!$%@?ć strzał do pustej bramki z 5 metrów. Równie dobrze może paść bomba z 30 metrów słabszą nogą. Faworyt na papierze straci punkty z beniaminkiem. Średniak będący w stabilnej/dobrej formie, przegra z drużyną
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: Niestety nie mam zbyt wiele czasu na pisanie. Ale skoro pytasz - Dwalishwili nie zagra, chociaż nie uważam żeby ostatnio jakoś ciągnął zespół. Fakt, był wartością dodaną Pogoni, ale nie kluczową. Ja stawiam że Danielak może pojawić się dzisiaj na boisku. W ruchu nie zagra Koj, ostatnio podstawowy zawodnik. Co do Lewandowskiego, nie stwierdziłem że jest gorszy w ataku. Chodziło mi o zespół Pogoni. Mój błąd ( ͡°
  • Odpowiedz
@fordern: @wiktorek_pl: @wiktorek_pl: Co do stref prawa/lewa/środek. Ruch w ostatnim meczu w pierwszej połowie 62%, lewą 31%.
Poza tym nie rozumiem szumu. Człowiek stara się coś napisać/ zauważyć/ wnieść coś konstruktywnego a dostaje opier@#$. Nie robię tego, aby ktokolwiek był mi wdzięczny. Jeśli już to przeczytałeś, to odnieś się do tego mądrym argumentem. A nie na zasadzie: "#!$%@? typie".
  • Odpowiedz
@druga_strona_sebixa: Chyba właśnie napisałem argumenty a nie, że #!$%@?. Nie chodzi o to czy Dwalishwili wnosi coś czy nie, tylko, że gra za plecami Zwolińskiego a wtedy Aka gra na skrzydle. Dzisiaj nie będzie Gruzina więc Aka zostanie przesunięty za Zwolińskiego, jak dodasz do tego, że Małecki może nie zagrać to Pogoń ma duży problem na skrzydłach. To zmienia wszystko dla kogoś kto się sugeruje twoją analizą i tylko wprowadzasz
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: Wskaż gdzie ma mnie ktoś chwalić? Powiedziałem żeby było kontruktywnie, a nie ile autów było z lewej albo prawej strony. W ostatnim meczu grał Frączczak, a na bok wskoczył Przybecki. Coś tam szarpał, ale marne dośrodkowania. Uważam, że na obrońców Ruchu to dobry zawodnik, żeby zyskać kilka fauli na ich połowie.
  • Odpowiedz
@fordern: @wiktorek_pl: @druga_strona_sebixa: @Zygfryd_Szejset: po co tyle gadac? ten mecz to chyba najpewniejsze X2 w tej kolejce. 75% ze wygra Pogon. 25% ze padnie remis. Nunes nie gra juz od kilku kolejek a Pogon nadal nie przegrywa. Dwaliszwili z kolei jeszcze nie jest w formie, dotad gral malo i jego brak w tym meczu nie bedzie zbyt zauwazalny. Gre ciagnie Fraczczak i Zwolak. Do
  • Odpowiedz
@druga_strona_sebixa: ja mialem nadzieje na bramki jakies do przerwy, teraz mam troche watpliwosci. zdecyduje w trakcie pierwszej polowy, bo duzo moze zalezec od tego jak japonczycy wejda w mecz, bo dzis pierwszy raz w sezonie bedzie ich dwoch na boisku.
  • Odpowiedz
@druga_strona_sebixa: ja tez nie. bo jesli przegraja lub zremisuja tylko a Zwolak okaze sie ze nie jest kontuzjowany to Czeslaw bedzie pierwszym winnym. Wczoraj tak Berg zaczarowal z Nikolicem i przegral 0-2. No ale aRuch to nie Napoli, wiec moze Czeslaw chce sprawdzic mlodego bo jest pewny, ze Ruch nie ma potencjalu by powazniej zagrozic. No zobaczymy. On jest trenerem - jego wiec tez ryzyko i odpowiedzialnosc.
  • Odpowiedz
@balast69: @druga_strona_sebixa: Zwolak na rezerwie wylądował za kare w zwiazku z jego zachowaniem podczas meczu z jagą

Łukasz nie był wyznaczony do karnych. W tygodniu sobie trenował strzały, a ja mu mówiłem, że w kolejce do wykonywania karnych najpierw jestem ja, masażysta, magazynier i dopiero potem on. Wziął jednak piłkę i strzelił.


Czesiek mówił, że nie chce go karać, a jedynie porozmawiają sobie w drodze do Chorzowa. Najwyraźniej
  • Odpowiedz