Wpis z mikrobloga

Mirko z podwójną parą oczu. Jak to jest z soczewkami, po dłuższym używaniu można czuć jakby się ich nie miało na oczach, można zapomnieć, że się je ma nawet? I jak sprawdzają się soczewki do pracy przy komputerze - odciążają oczy i czy jest to ten sam poziom co okulary?
Pracuję przy sztucznym świetle przy komputerze i o ile wcześniej wszystko było ok, tak ostatnio doświadczam bóli głowy i innych cudów, które przechodzą jak mam wolne i nie spędzam całego dnia przy komputerze. Nie chcę jednak okularów.
#wzrok #okulary #soczewki #soczewkikontaktowe
  • 13
  • Odpowiedz
@miihauu: ja nie czuje, kiedys sie zapominalem, przy dlugim uzywaniu wzroku mecza sie ale to oczy a nie od soczewek, tak czy siak oczy ma sie zmeczone, soczewki moga troche to przyspieszac
  • Odpowiedz
@miiihau: Po całym dniu oczy są suche w soczewkach i nawet krople nie pomagają, przy komputerze też niestety oczy się bardziej męczą w soczewkach, niż w okularach. Używam Air Optix Aqua miesięcznych
  • Odpowiedz
@UnitrA: @qlf00n: w takim wypadku chyba będę musiał rozglądnąć się za okularami... no chyba, że krople mogą mieć zbawienny wpływ na oczy, czy raczej nie ma się co łudzić?
  • Odpowiedz
@miiihau: Generalnie soczewki męczą oczy jedne mniej drugie bardziej. Nie polecam soczewek do pracy przy komputerze w szczególności w klimatyzowanych pomieszczeniach bo szybko poczujesz piasek w oczach. Do komputera tylko i wyłącznie okulary, czasami soczewki.
  • Odpowiedz
@miiihau: jak tylko mogę sobie na to pozwolić, do pracy przy komputerze ściągam soczewki i zakładam okulary. Podczas patrzenia w monitor rzadziej mrugasz i oczy wysychaja i strasznie się męczą. Tak jak pisałem krople pomagaja na chwilę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ghard_Lage: a ja generalnie pracuje przy monitorze w soczewkach cały czas i problemu nie mam częściej niż naście dni w roku, czasami kilka dni z rzędu a czasami kilka miesięcy nic
  • Odpowiedz
@miiihau: Używam od roku (mała wada, -1).
Generalnie u mnie największy komfort był w 1-dniowych (Acuvue, CooperVision), potem przez krótki czas używałem dwutygodniowych (Acuvue) a obecnie mam miesięczne (AllVue).
W soczewkach chodzę od 7 rano do 23 w tym czasie pracując 8 godzin na komputerze + korzystając z niego po pracy. Zdarzało się że chodziłem w nich 24 godziny bez przerwy (w miesięcznych). W zasadzie żadnego dyskomfortu nie mam oprócz
  • Odpowiedz
@miiihau: Niewygodne. W lato uwielbiam okulary przeciwsłoneczne więc musiałbym kupić odpowiednie przeciwsłoneczne korekcyjne albo zwykłe z przyciemnianymi szkłami (które gówno dają bo już takie mam). Plus niewygoda i nie podobam się w nich sobie.
Mam jeden mankament. Czasem się zdarzy, że jest np. weekend gdzie siedzę bite 2-3 dni w domu a wada jest na tyle mała, że ich nie zakładam - po tych kilku dniach 'bez' gdy je w
  • Odpowiedz
@miiihau: u mnie podobnie, okulary bardzo mnie meczyly, pewnie to tez dobor oprawek, ich ciezaru, kszatltu itp ale w koncu sie wkurzylem i zmienilem, nie zaluje; nawet na basen chodze w soczewkach (staram sie ich nie zalac lub zakladam okulary do plywania); aha, nie zdejmuje na noc (tutaj sa dwie szkoly)
  • Odpowiedz