Wpis z mikrobloga

Witam Mirki,
chciałbym wywołać requesta który zawiera wiele argumentów, w tym jeden, który ma zawierać własne argumenty w postaci stringa, tak aby serwer ich nie interpretował ich jako argumenty jeśli wystąpi znak "&="

Request może wyglądać np. tak : www.web.com/index.php?test=3232&abc=asdfsrfgsdrfg&args=name=sdfsdfsdf#=5345345345

"argumenty" name oraz num należące do args nie mogą być interpretowane przez serwer jako zmienne przekazywane w index.php

Po wywołaniu index.php chcę wrzucić zawartość args do parse_str i normalnie odczytać sobie wartości name oraz num.

Jak przekazać te argumenty w args ?

//Edit
Zapomniałem dodać, że w args może znajdywać się arg który może zawierać własny url z argumentami,

#php #webdev
  • 7
  • Odpowiedz
@kao3991: totalnie zapomniałem o tej funkcji. Powinno działać.

Dokładnie to potrzebuję to do wywołania panelu logowania do facebooka i przekazać różne dane przez argument state.
  • Odpowiedz
@JoeBlade: Możesz samemu interpretować query string (ta część urla występująca po znaku zapytania, plus sam znak zapytania) ale generalnie lepiej będzie zakodować jakoś zawartość zmiennej args

Inna rzecz która przyszła mi do głowy, możesz w query stringu zamiast args=name=sdfsdf#=324523432, dać po prostu args-name=asdfsdf&args-num=345345345
  • Odpowiedz
@kao3991: @god107: @SirSajko: dobra mam jednak problem, bo cały URL tworzę nie w PHP tylko w c++ i jedynie do czego mam aktualnie dostęp do odpowiednik urlencode a nie rawurlencode. Mogę sobie napisać konwerter do URL, ale wolę użyć innej metody.

Postanowiłem, że zamiast standardowego przekazywania argumentów poprzez &= będę używał separatora ";", czyli args teraz będzie wyglądać tak: www.web.com/index.php?test=3232&abc=asdfsrfgsdrfg&args=name=sdfsdfsdf;num=5345345345;other=ddsdfdfdf

I teraz pytanko. Mając w
  • Odpowiedz