Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!
Mam Asusa T100 i pojawił się problem, głośniki zaczęły charczeć/trzeszczeń (na minimalnej głośności problem nie występuje, dodatkowo problem ustąpił na 2 dni i powrócił...). Pewnie to problem sprzętowy, ale co mogę sprawdzić zanim go oddam do serwisu? Wcześniej nawiedzały mnie BSODy "IRQLNOTLESSOREQUAL" i problem z głośnikami chyba po czymś takim się pojawił Co mogło mu się stać i czy to poważna rzecz? Ile zazwyczaj trwa naprawa w serwisie Asusa?
Jak przygotować lapka do oddania do serwisu (po tych wszystkich znaleziskach jak to serwisy oszukują jestem przerażona)? Kopia danych i usunięcie prywatnych rzeczy? Coś jeszcze?

#asus #kiciochpyta #laptopy
  • 11
@Soy_Loco: Dzięki, u mnie - gdy podłączę słuchawki dźwięk jest ok. Dodatkowo zdarza się lapkowi 'piszczeć', ale wydaje mi się, że dźwięk nie dochodzi z głośników. Spróbuje z tymi sterownikami, a nuż widelec.
@Miniaa: No to może faktycznie oddaj do serwisu. Nie wiem, o jakich kantach serwisantów mówisz. Ja z naprawą desktopów i laptopów problemu nie mam. Ale wszelkie tabletoidy, do wnętrza których praktycznie nie da się samemu dostać, są inną bajką. Jak masz nagie selfie czy coś w tym stylu, to jasne, że przenieś na zewnętrzną pamięć. Ważne dokumenty skopiuj, gdyby coś skopali i zrobili format.

Może @naprawalaptopow by wiedzieli, jak się naprawia
@blogers: Tak, 2w1 - mam go od 22 miesięcy i opcję tablet wykorzystałam może z 5 razy. Ram 2 GB. Tak się do niego przyzwyczaiłam, że przestałam w zasadzie korzystać z dużego lapka.
( ͡° ʖ̯ ͡°) @Miniaa: A jak ocenisz jego wydajność? Przeglądanie neta, dużo kart masz otwartych na raz? Brakuje mu wedlug Ciebie plynnosci? Grasz w jakieś gry? Jak tak to w jakie:) korzystasz z innych programów niż przeglądarka? Zostalas na 8 czy zaktualizowalas na 10? Na youtube nie zacina hd? Pytam bo chce kupić hybrydę a niewiem czy 2GB Ramu daja rade:)