Wpis z mikrobloga

Mirki, na booking.com przy polu "karta" chodzi o karte debetową czy kredytową? Wpisałem numer karty debetowej VISA i zarezerwowalem..
#hotele
  • 8
  • Odpowiedz
@uchocca: Ten numer i tak jest potrzebny tylko do rezerwacji, kasy nie ściągają, płacisz dopiero w hotelu, a nawet jak się nie pojawisz i nie odwołasz to kasy nie ściągają (wbrew temu, co piszą na booking.com). Przynajmniej ja tak kilka razy miałem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Czipsu: Pierwszy raz rezerwuje, w mailu jest napisane, że płatność została zagwarantowana kartą kredytowa... Na booking nie jest określone jaka to karta, po prostu karta to karta. Nie posiadam karty kredytowej, ale dzięki kolego za tak szybko odpowiedź :)
  • Odpowiedz
@Czipsu: Słyszałam o przypadkach gdzie kasę ściągnięto w przypadku niezrealizowanej rezerwacji i była nie do odzyskania, wydaje mi się że zależy to od dobrej woli hotelu. Ja wolę korzysta z Bookapart czy Trivago, łatwiej się dodzwonić i o wszystko dopytać.
  • Odpowiedz
@suselka007: Niby jest zapis, że w razie niepojawienia się w hotelu i nieodwołania rezerwacji mogą ściągnąć, więc pewnie niektóre z hoteli korzystają z tego. Mi się jeszcze nie zdarzyło ;)
  • Odpowiedz
@suselka007: I tak przeważnie biorę opcję z odwołaniem rezerwacji, no ale kilka razy zdarzyło mi się zapomnieć o odwołaniu i robiłem to już po czasie, a kasa nie była pobierana ;)
  • Odpowiedz