Wpis z mikrobloga

@GregPelka: prawda jest taka, że tracą praktycznie wszyscy - oficjalnie ponad 80-90% inwestorów, zastanów się czy masz wiedzę, czas i możliwości żeby być w top 10% grających, biorąc pod uwagę, że grają tam profesjonaliści.

Kolejna rzecz zastanów się czy masz kasę - bo sukces w dużym stopniu zależy od tego ile kasy możesz zaryzykować. Jak masz mało kasy to nawet małe wahnięcia doprowadzą do tego, że będziesz zamykać propozycje i realizować
  • Odpowiedz
zastanów się czy masz wiedzę, czas i możliwości


@Jason_L_McCabe: No właśnie ni c*uja nie mam wiedzy, stąd pytanie do murków o jakiś poradnik w 10 kroków do top10% graczy forex czy coś :P

A tak na serio, szukam czegoś, co by opisało mechanizmy, role, zasady panujące na takich rynkach.
Forex to tylko jedna z opcji, z czego wiem, że strasznie ryzykowna. Bardziej interesuje mnie GPW czy zlecenia.
  • Odpowiedz
@GregPelka: Hey! Ja już trochę siedzę na giełdzie i mogę podzielić się moim doświadczeniem. Przede wszystkim nie ma lepszej lekcji od zainwestowania prawdziwej kasy. Jak już wrzucisz kasę na rynek - wiedza sama będzie przychodzić ;) Zaczniesz czytasz raporty finansowe danej spółki, poznasz analizę techniczną - wiedza sama przyjdzie do ciebie. Pytanie jakim chcesz być inwestorem? Krótkoterminowym? Hiperkrótkoterminowym? Długoterminowym? itp. Odradzam na początku fx. Dobrze było by określić, jakie cele będziesz
  • Odpowiedz
@Aro232: Wybieram sobie 3-4 spółki - branże, które raczej znaM bądź chcę poznać. Czytam ich sprawozdania finansowe - jeżeli spełniają moje wymagania to je biorę. Wymagań jest bardzo dużo i każdy z was powinien sobie zaprojektować taką listę do sprawdzenia. Poza tym, lubię na chwilę pojawić się w akcjonariacie danej spółki, jak coś się dzieje i nie ukrywam, iż jest to krótkoterminowa spekulacja. Aczkolwiek, największe pieniędzę zarobiłem i staram się zarabiać
  • Odpowiedz