Wpis z mikrobloga

@rfree: dotyczy to tylko jednego, konkretnego DRM, który został użyty kilka lat temu do paru tytułów, ale co tam - "EJ, NAPISZĘ, ŻE GRY NIE DZIAŁAJO". Beka. xD xD
  • Odpowiedz
@rfree: idź walić konia gdzie indziej - nie różnisz się niczym od hipsterów krzyczących, że każdy bez iphone'a to podludź. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
( ͡° ͜ʖ ͡°)-


@Djuna: no proszę Cię, mam Debiana, ew. Gentoo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@rss nie, jestem odwrotnością debili od iPhone, oni mówią że trzeba mieć iPhone bo jest trendy i cool - a nie mówią o tym jak szpieguje, podsł#!$%@?, zamyka dostęp do oprogramowania i ogólnie ogranicza usera.

Analogicznie z windows, może jest
  • Odpowiedz
@rfree: xdd

Analogicznie z windows, może jest wygodniejszy i bardziej dopracowany jako desktop, ale za to blokuje >użytkownikowi wolność na wielu płaszczyznach: od w ogóle licencji, przez wgląd w kod, przez backdoory NSA, >przez DRM, przez wymuszanie update, po nie wspieranie dziwnych/starych urządzeń.


wymyślanie nieistniejących problemów poziom expert :D
  • Odpowiedz
może jest wygodniejszy i bardziej dopracowany jako desktop, ale za to blokuje użytkownikowi wolność na wielu płaszczyznach


@rfree: no więc już widzisz dlaczego ludzie mają prawo się na niego decydować. Ja np. mam gdzieś to, że jestem szpiegowany czy coś, nie zależy mi na prywatności jeżeli dane o mnie są wykorzystywane statystycznie - a tak właśnie jest... co do wymuszonego update to ja np. nie mam opcji nie zaktualizować systemu
  • Odpowiedz
@Djuna: @zaqwsxdsa: Licencje są problemem. Jak kupię nowy komputer to muszę zapłacić jeszcze raz za Windowsa z powodu licencji OEM albo kupić klika razy droższą licencje BOX. Problemem są też aktualizacje, MS nie odświeża obrazów ISO swoich systemów, przez co jak reinstalowałem ostatnio znajomemu Windowsa 7 to musiałem instalować wszystkie aktualizacje od czasu wyjścia SP1 czyli od lutego 2011, trwało to klika godzin i system musiał uruchamiać się
  • Odpowiedz
@vxrd: no ale gdzie tu problemy?

Wersja OEM ma to do siebie, że jest przypisana do sprzętu. To nic nowego ani nic dziwnego. Na tym samym sprzęcie możesz reinstalować windowsa i miliard razy. Jak bardzo chcesz, to kupujesz box.

Win 7 to technologia sprzed lat. Win 10 załatwia to samo w tle, w czasie kiedy nie używasz komputera.
  • Odpowiedz
@zaqwsxdsa: Idiotyczne porównanie, chleb nie jest objęty żadną licencją, mogę z nim zrobić co chcę, zjeść, wyrzucić, oddać komuś. System Windows jest natomiast objęty bardzo restrykcyjna licencją która wielu rzeczy zabrania, np. kopiowania, instalowania na wielu komputerach czy nawet przenoszenia systemu na inny komputer (OEM).
  • Odpowiedz
@vxrd: masz prawo do swojej opinii, jakkolwiek bez sensu by ona nie była :) Eot z mojej strony. Jeśli tak proste koncepcje do ciebie nie trafiają, to dalsza dyskusja jest czcza.
  • Odpowiedz