Wpis z mikrobloga

Mireczki, co Heyah, to ja nawet nie...
Szukam dobrej oferty na internet 3G, patrzę, Heyah ma nielimitowany. No to sru do regulaminu, a tu takie kwiatki...

http://www.heyah.pl/regulaminy/smart-abonament/warunki_oferty_promocyjnej_nielimitowany_internet_smart_dla_abonentow_heyah/oid/933a4133eede1eb09be68db173e43345

4. Abonent może korzystać z Usługi wyłącznie w telefonie komórkowym z Kartą SIM związaną z Umową, której dotyczą niniejsze warunki.

Operator może dezaktywować Usługę i zablokować możliwość jej aktywacji w przyszłości w przypadku naruszenia zasady wskazanej w pkt 4 powyżej, a w szczególności udostępniania transmisji danych osobom trzecim lub innym urządzeniom, względnie wykorzystywania karty SIM w modemach. W celu wykonania powyższego uprawnienia Operator może przetwarzać numery IMEI urządzeń, w których będzie znajdować się Karta SIM (dane transmisyjne). Abonent, który nie chce, aby Operator realizował to prawo, może temu zapobiec przez dezaktywację Usługi.


Czyli w teorii nie możecie sobie nawet włączyć udostępniania internetu przez WiFi w komórce, nie mówiąc o modemach... (,)

#heyah #naciagajo
  • 3
@Zgredeq: nie naciągają. Oferują nielimitowany internet w telefonie. Jest to normalna praktyka na zachodzie, w której to tethering wifi jest wyłączony. Ba niektórzy operatorzy potrafią wychwycić który ruch jest prowadzony po tetheringu i tylko go wyłączają.
@damiangrzeli: 10GB to ja w tydzień spokojnie zużyję :D Internet ma być zamiast obecnego łącza 512kb/s z Multimedii na zatyłkowi takim, że modem nie jest w stanie się zestawić na większych prędkościach.

@arkblame: Tylko dlaczego nie mówią o tym otwarcie w materiałach reklamowych (nawet nie używają sformułowania "internet w telefonie" tylko po prostu "internet")? Dla mnie jest to jawne wprowadzanie klientów w błąd.