Wpis z mikrobloga

Kurde Mirki, ale kibel. #!$%@?ł mi się #windows #windows81.

Kumpel dał mi swoje ramy, rzekomo sprawne, ale okazały się uszkodzone... Po wymianie komputer uruchamiał się na sekundę i się wyłączał. Zamieniłem z powrotem na stare ramy, wszystko ok, ale system napotyka błąd i się restartuje :/
Próbowałem już zrestartować BIOS, ale to nic nie pomogło. Odświeżanie systemu też nic. Zależy mi jak cholera na plikach, które są na dysku, więc nie wiem już sam co mam zrobić... Chciałem zainstalować system bez formatowania, ale wyskuje komunikat, że

"Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR. W systemach z interfejsem EFI, system Windows można instalować tylko na dyskach GPT".


Ratujcie!

#pomocy #komputery #pc #ram #problemyzkomputerem
  • 13
  • Odpowiedz
@weeden: jak chcesz odzyskać dane to podłącz dysk do innego komputera i sobie je zgraj. co do rozwiązania problemu to spróbuj włożyć dobrze kości ram i dobrze je włożyć
  • Odpowiedz
@mamnatopapiery: Na jakiej zasadzie to działa?

@AKAtrebuh: Nie chcę właśnie innym kłopotu robić :/ ale w najgorszym wypadku tak zrobię.

Bios widzi pamięć RAM. Musiało się #!$%@?ć jak system się ładował na starej kości a ja zrobiłem reset.
  • Odpowiedz
@weeden: Używam tego kreatora http://www.linuxliveusb.com/ działa nawet jak pokazuje, że nie obsługuje tej wersji linucha xD
Jako obraz to jakiśtam linux pod twojego kompa (ściągasz sobie obraz płyty), typu x64 czy intel/amd, może być taki co mało zajmuje, sam mam na stałe pendrive z mint właśnie na takie sytuacje.


  • Odpowiedz
Najprościej podłączyć dysk do innego PC i zrobić kopię plików, a później bawić się w instalację OS. Przyczyną nie ładującego się systemu może być zmiana ustawień (na domyślne), które wykonałeś w BIOSie. Wszystko zależy od tego w jaki sposób zainstalowany był system, jeśli w trybie UEFI, to musisz przestawić kilka opcji w BIOS. Jednak domyślam się, że zainstalowany był w trybie Legacy, wskazuje na to tabela partycji MBR. System w trybie UEFI
  • Odpowiedz