Wpis z mikrobloga

Już od pewnego czasu nic konkretnego nie fotografowałem, więc dzisiaj dla odmiany zabrałem się za obróbkę archiwalnego materiału ;)

Fotka przedstawia pozorny ruch sfery niebieskiej w czasie 90 minut. Próbowałem uzyskać efekt rzeczywistej pojedynczej ekspozycji, dokładnie tak, jak robiło się tego typu zdjęcia za czasów fotografii analogowej. Uzyskałem to przez uśrednienie obrazu ze 160 trzydziestosekundowych klatek, w przeciwieństwie do rozjaśniania, jak to ma zwykle miejsce przy tworzeniu tego typu zdjęć. Dzięki temu uzyskujemy znacznie bogatszą kolorystykę tła nieba za cenę mniej wyeksponowanych gwiazd. Myślę, że udało mi się całkiem nieźle zbliżyć do "filmowego" widoku ;)

Wykonane 14 marca na Wyspach Kanaryjsckich.

@Nightscapes_pl mistrzu startrejli, oceń, czy fajne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#namrabcontent <- zapraszam do obserwowania
http://bartoszwojczynski.com <- więcej fotek

#astronomia #astrofoto #astrofotografia #kosmos #startrails #fotografia #mojezdjecie
namrab - Już od pewnego czasu nic konkretnego nie fotografowałem, więc dzisiaj dla od...

źródło: comment_42DVDimU5hdrNaXh8YAWLdnJVn1ZVuHN.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ginozaur: Mam już opracowany cały plan obserwacji, teraz trzymam tylko kciuki za pogodę. Podczas czterech ostatnich zaćmień z rzędu było bezchmurnie, więc mam nadzieję, że trend się utrzyma ;)
  • Odpowiedz