Wpis z mikrobloga

Jedno pytanie Mirki, czy ja przegapiłem jakiś nalot ankieterów, ktoś was szarpał za rękaw na przystanku zadając pytania, a może podstępem zapraszał na niby to melanż, a tam już ekipa żądnych statystyk "naukowców" wydobywała z was zeznania, bo mam wrażenie, że ktoś nas robi w konia i nawet mu powieka nie drgnie.

Coś mnie podkusiło i otworzyłem Polityka.pl, a że nie mam tv, unikam "mediów głównego nurtu", to nie kojarzę nawet za bardzo tego człowieka, ale przeczytałem do końca rozmowę w ramach, khm panelu dyskusyjnego, który raczej wyglądał na ustawkę i to jednego klubu. Podsyłam wam tylko jeden akapit z moim komentarzem:

Mądrego, to aż przyjemnie posłuchać i pal sześć, że składnia kuleje, bo właśnie się dowiedziałem, że wszyscy Polacy przeżywają traumę:
"Ważnym aspektem tej traumy jest nie tylko to, ilu Żydów zamordowali Polacy, ale też ilu Polaków mordowało Żydów. – Proces zabijania Żydów w czasie okupacji to były zjawiska publiczne, dokonywane przy poklasku tłumów, które na różny sposób w tym uczestniczyły. Trauma polska jest więc rzeczą absolutnie oczywistą i naturalną"
J.T.Gross

Idę popaść w alkoholizm i depresję - będzie im dobrze z traumą.

[cytaty za "Polityka"; z panelu dyskusyjnego we własnym sosie]

#polska #polityka #zydzi #marketingpolityczny i w zasadzie jak sprzedać więcej #ksiazki