Wpis z mikrobloga

@wolfisko: borderline, osobowość z pogranicza, czyli popadanie ze skrajności w skrajność. Ostatnimi laty niezwykle popularne #!$%@? mózgowe ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@shibe: Laty. Sporo osób tłumaczy swoje patologiczne zachowania tym właśnie terminem. A namacalnych dowodów nie mam.
Jedynie konsultacje z lekarką, która zajmowała się takimi przypadkami. A cała charakterystyka choroby jest dość ciekawa. Gorzej, kiedy ma się taką osobę w swoim otoczeniu - o tym przekonałam się kiedyś na własnej skórze. Dlatego, na dystans, mogę się już śmiać.
  • Odpowiedz
@Camel665: Dużo mówi sama nazwa tego schorzenia - osobowość z pogranicza, czyli zachowania skrajne. Można zacząć od tego, że osoba która cierpi na borderline, ma problem z identyfikacją, nie ma dla niej "odcieni szarości", jest albo to, albo to. Przykładowo - osoba w wieku 20 lat w jednej chwili zachowuje się nad podziw dojrzale na swój wiek, żeby zaraz tupać nogą i piszczeć jak dziecko, bo coś poszło nie po
  • Odpowiedz
@Camel665: Terapia, dużo ostrożnej kontroli ze strony partnera/opiekuna/przyjaciela (w kwestiach finansowych szczególnie). Dawanie dużo ciepła, poczucia akceptacji i stabilizacji. Ale musi to robić każda osoba z otoczenia, bo wystarczy 'luka' i zaczyna się panika i chore jazdy ze strony bordera. Nie wiem jednak, czy to wszystko do końca działa.
I tak w sumie nie jestem pewna, czy to coś daje. Ja mówię tutaj ze swojego doświadczenia, gdzie w tej przyjaźni
  • Odpowiedz