Wpis z mikrobloga

@kasiak74: zajmuje sie bezpieczenstwem IT, pracowałem w telekomunikacji. Jeżeli Gruzja to mogą mieć rację z tym rozliczeniem, do ich sieci SS7 ma dostep wiecej osób niż sam operator. Co nie znaczy że to Twoja wina, napisz mi jaki to model telefonu i wersja Androida, bo rozumiem że karta SIM była tylko w tym jednym? Jest też pare możliwości kiedy telefon może wysłać dane poza licznikiem, moge pomóc Ci to sprawdzić. Napisz na wykop@nusch.pl.
  • 11
  • Odpowiedz
@nusch: Mam Sony Xperię M - od stycznia 2014, Android 4.3. Karta sim niezmiennie pozostaje w tym telefonie - od samego początku. To mój pierwszy smartfon, więc starą kartę na mikro zmieniono mi podczas zakupu w salonie. Byłam z tym telefonem już w Czechach, Niemczech, dwukrotnie w Wielkiej Brytanii, na Bałkanach (poza krajami unijnymi) oraz w Egipcie. Zawsze postępowałam tak samo - zawsze wyłączałam komórkowy transfer danych i zawsze dotąd
  • Odpowiedz
Czy telefon jest zrootowany? Jaki masz system - orginalny Sony, Sony brandowany T-Mobile czy całkiem inny?
Czy masz na nim jakieś aplikacja z poza Google Play?
Czy ktoś wysyłał Ci MMSy za granicą albo korzystasz z płatności zbliżeniowych telefonem?
  • Odpowiedz
@nusch: Pytaj mnie :D Od końca - nikt mi nie wysyłał mmsów, jak byłam za granicą, nie płacę telefonem w żadensposób, aplikacje mam, ale raczej z Google Play - nie wiem, jak tam z BBM , ale chyba też z GP, mam Maps.ME, Mobilet, Payback, Skype... Co do systemu - jest taki, z jakim sprzedano mi go w salonie T-Mobile, nic nie było zmieniane, nie mam pojęcia co do zrootowania
  • Odpowiedz
@nusch: Aha, z tego Maps.ME nie korzystałam, bo nie ściągałam w Polsce ma na Gruzję - telefon ciągle krzyczy, że ma za mało pamięci. Z tego, co się zorientowałam, soniacze w ogóle nie chcą zapisywać nic na kartę, tylko trzeba dane ręcznie przenosić.
Aaa... I gdyby rzeczywiście chodził mi internet internet, a nie wi-fi, to miałabym rachunek duuuużo większy, bo np. w hotelu przez wi-fi wysyłałam zdjęcia na dysk Google
  • Odpowiedz
@nusch: I co? Masz jakiś pomysł? Czy po prostu jesteś utajonym pracownikiem T-Mobile, który pod przykrywką pomocy postanowił sprawdzić, czy jednak nie kłamię i czy w prywatnej rozmowie nie przyznam się do próby naciągania operatora? Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@nusch: mój mail prywatny: kasiak74@gmail.com - z wykopem nie do końca sobie jeszcze radzę i nie bardzo mam czas ani ochotę zagłębiać się w niego ;) pozdrawiam.
  • Odpowiedz