Wpis z mikrobloga

@Qzwxecrv: Na samym początku klepnij Krym i Ryazan. Jak najszybciej wejdź w sojusz z Turcją (Uzbekowie również będą chętni). Po wchłonięciu tych dwóch Twoim najwazniejszym celem w early game to klepnąć Moskwę. Sam nie dasz rady, musisz mieć albo sojusz z kimś kto wejdzie w wojnę agresywną (Turcja nie będzie zainteresowana), albo sprowokować ich do ataku na Ciebie (mało prawdopodobne), albo zaatakować Moskwę gdy ta wojuje na zachodzie z Novogrodem.
  • Odpowiedz
@jesse__pinkman: no nie wiem, zaraz po Legnicy zdobyli jeszcze stolicę Węgier i podeszli pod Wiedeń, więc ciężko powiedzieć o końcu kampanii. Rozkład państwa Mongołów nastąpił kilkadziesiąt lat później, więc trudno powiązać te wydarzenia
  • Odpowiedz
@Dziadekmietek: Batu-Chan wycofal sie z Europy na wieść o śmierci Ugedeja, to prawda, jednak 1/3 Złotej Ordy po bitwie pod Legnica zawróciła, poniósłszy straty wykluczające możliwość dalszej ekspansji na zachód.
  • Odpowiedz
@patrickwro: https://www.reddit.com/r/eu4/comments/2zeo1d/defensive_horde_shock_bonus/

Ogólnie gra Złotą jest zabawna, ale i trudna we frustrującym nieraz stopniu. A to dlatego, bo wiele rzeczy może pójść nie tak i to kompletnie nie z winy gracza. Jeżeli Genua sprzymierzy się z Francją i Austrią i wypowie wojnę bo chce tereny krymskie to... przesrane. Ottomani nie są w stanie zatrzymać takiej siły, gracz tym bardziej. A wierz mi, Francja przyśle swoje wojska z drugiego krańca Europy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Qzwxecrv: @adawidowicz: wlasnie jestem w trakcie kampani Zloda Orda i jestem troche w dupie. 1580r ruskie silne, litwa+polska silna, otomani silni (do.tego mnie nie lubia :( ), to samo persja. Planuje zjesc sybir i ide przez tybet na wschod. Czekam na odp moment zeby wejsc w litwe albo ruskich. Ale czuje ze bedzie ciezko :/
  • Odpowiedz
@admund: Jeżeli nie rozwaliłeś Moskwy do połowy 1500 stulecia to masz marne szanse na przeżycie niestety. Jedyny cień szansy to skuteczna i sprawna westernizacja, ale obawiam się że Moskwy/Rosji już nie podbijesz.
  • Odpowiedz
@adawidowicz: Zagrałem orda do 1550 i uznalem ze nie ma sensu wedlug mnie. Po zmianie technologii na muslim gorzej mi sie grało brak mozliwosci armii 100% kawaleria. Jest szansa dobrej gry do 1700~~roku i trzymania poziomem technologia nomad?
  • Odpowiedz
@Qzwxecrv: Jeden rabin powie tak... podobno są ludzie którzy zrobili Great Khana tylko na grupie nomad, ale albo są geniuszami strategii albo mieli kupę szczęścia. Nomadowie nie dostają nowych jednostek i to jest największy ból - bo bardzo szybko ich nawet 20k armie nie są w stanie poradzić sobie z przeciwnikiem o wiele mniej liczebnym. Dlatego też zaleca się jak najszybciej rozgromić Moskwę (właśnie do okolic 1550) bo inaczej nawet
  • Odpowiedz
@adawidowicz: Rozumiem ale po zmianie technologii traci sie ten smaczek z gry nomadami :) Ale miałeś racje z tym, że gra nomadami sprawia wiele frustracji przez ataki sąsiadów i częste rebelie o tron. PS jak wrzucić obrazek/ zrzut ekranu ze screen.shu ,bo wyskakuje mi ze niewłaściwy adres obrazka
  • Odpowiedz