Wpis z mikrobloga

@efem: wiem, że to idiotyczna sugestia, ale spróbuj zrestartować system.
Poważnie.
Męczyłem się raz godzinę z ustawianiem zmiennych, bo okazało się, że mój system magicznie nie zgłasza takiego wydarzenia (chociaż wszelkie źródła twierdziły, że powinien to robić przy edycji zmiennej systemowej) i potrzebny jest restart. Magia, jedyna kopia windowsa zachowująca się w ten sposób. A może nie jedyna? To był win 7 co prawda, ale sprawdź.
  • Odpowiedz
wiem, że to idiotyczna sugestia, ale spróbuj zrestartować system.


@NoMercyIncluded: to nie jest idiotyczna sugestia. Jeśli zmieniał zmienne i nie restartował to część sesji (np. terminal, na którym sprawdza wersję) może tego nie widzieć.

@efem: jw.
  • Odpowiedz
@efem: albo jeszcze lepiej wpisz where java w cmd.exe, wtedy ci pokaze skad bierze jave. Po za tym path może sobie być ok, ale może później gdzieś jest druga lokacja podana, która nadpisuje lokację z wersją 1.6
  • Odpowiedz
@efem: Zmienne środowiskowe typu PATH mi zawsze łapało po uruchomieniu nowej konsoli/aplikacji. Jak zmienisz zmienną w ustawieniach systemu, ale będziesz miał cmd uruchomione wcześniej, to zmienna jest z momentu uruchomienia. Nie miałem nigdy tak, że musiałem cały system restartować.

Jeśli chodzi o nadpisywanie, to może to zrobić jakiś skrypt/aplikacja, który sobie coś przypisuje do JAVA_HOME, albo PATH, ale musiałbyś to wcześniej uruchomić na danej konsoli (przed wywołaniem java -version). Więcej opcji
  • Odpowiedz
@efem: jak wpiszesz w zmiennej środowiskowej PATH C:/Windows/system32/;D:/Folder/java1.8/ to masz dodane do PATH dwie lokalizacje gdzie znajduje się java.exe, nie wiem jak wtedy windows wybiera które uruchomić gdy wpiszesz java w konsoli.
  • Odpowiedz