Wpis z mikrobloga

To tak jakbyś napisał że maluch jest podróbą ferrari. Bo oba są samochodami, oba mają cztery koła i oba jeżdżą.


@thewickerman88: gdyby maluch wyglądał jak Ferrari i miał tylko inne logo i felgi to bym się zgodził. Apple się przyczepia nawet o zaokrąglone rogi w innych telefonach, a jest pełno zegarków, które mają takie same wskazówki, chronograf, tarcze i nikt się nie czepia. Rozumiem, że Rolex nie ma patentów na
  • Odpowiedz
@Maxxtom: Nie był pierwszy :) jest znany, drogi i tyle. Plus sam kształt i zastosowanie zegarków typu diver wymaga na nich konkretną budowę. Standardowa koperta zegarka, do tego obrotowy bezel pozwalający na odmierzanie czasu pod wodą plus zakręcana koronka w osłonie zapobiegającej urwaniu czy przypadkowemu odkręceniu. Tak będzie wyglądać ogromna większość diverów i tyle. Rolex nie ma nic do tego a każdy producent w swojej ofercie ma divery.
Ciekawe jakim
  • Odpowiedz
@tranc: no to lol, to się różni tylko logiem ;p No i na pewno materiały są inne. Jak pisałem, nie mam nic do tych co to kupują, po prostu wydaje mi się to dziwne, że taki proceder istnieje i Rolex nic z tym nie robi :)
  • Odpowiedz
@Maxxtom: co do tarczy-podobny układ indeksów stosowano przed rolexem więc trudno by nawet mógł to opatentować. (popatrz na stare zegarki blancpain)
Co do wskazówek i tego skąd się tam wzieło coś co przypomina "mercedesa" jest wiele legend. Wiadomo że już wiele lat wcześniej w wielu zegarkach stosowano wskazówki "cerkiewki" (na ang forach cathedral) Coś jak na zdjęciu niżej.
Pozwalały na lepsze ułożenie stosowanego wówczas proszku świecącego (z trytem) plus pozwalały
thewickerman88 - @Maxxtom: co do tarczy-podobny układ indeksów stosowano przed rolexe...

źródło: comment_yM4ruma6ASeVSag85UpjfXWT96P16yUo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@matde: Szczerze nie wiem. Polecili mi ten sklep na pewnym forum o zegarkach. A gwarancje mam podbita przez nich i realizowana jest na calym swiecie, w autoryzowanych pkt, w Polsce taki jest w Warszawie.
  • Odpowiedz