Wpis z mikrobloga

@pr0cent: Co do Seofabryka.pl to 15 fraz za 400 zł to moim zdaniem śmieszne pieniądze. Nie znaczy to, że są słabi, nie znam ich, więc mogą być ok, ale ta stawka jest naprawdę podejrzanie niska.
Abonament vs efekt... jak zwykle to zależy... jak masz poważny biznes z długofalowym planem rozwoju i zaufaną firmę, która Ci to zrobi (czyli jej jedynym działaniem nie będzie wystawianie faktur co miesiąc) to jest to dobra
@pr0cent: raz zleciłem pozycjonowanie pierwszej lepszej firmie z opłatą za efekt. Efekt był taki że nic nie robili i czekali aż zapomnę o umowie i zlece pozycjonowanie innej firmie, a jak pozycja podskoczy to się odezwą po pieniądze.
@pr0cent: Kiedyś dla testu dałem seofabryce do pozycjonowania kilka prostych fraz. Po pół roku bez żadnych efektów sami mi wypowiedzieli umowę, bo stwierdzili, że nie są w stanie tego wypozycjonować ;-)

Ostatnio miałem spotkanie z klientem, który robi u nich SEO i też nie jest zadowolony, bo nie ma efektów, a jest związany umową. Generalnie mają niskie ceny, ale wiąże się to też z niską jakością ;-)

Jeśli chcesz, mogę wycenić
@pr0cent: nawet nie szukaj firmy seo z budżetem 400zł miesięcznie. Serio Ci mówię, Ci którzy to wezmą to amatorzy albo naciągacze albo jedno i drugie. Za tyle nie opłaca się przydzielać pracownika. Minimalny budżet na SEO w większości firm to 1000zł miesięcznie.
Jeżeli masz 400zł miesięcznie na reklamę internetową, to idź w adwords. Usiądź, poczytaj o tym, skonfiguruj testowo kampanię za najpierw 50zł, potem 100zł - zorganizuj sobie może kupon zniżkowy
@pcmasterrace: a co pracownik miałby robić przez 7h dziennie dla jednej domeny? Masz dużo racji ale generalizujesz i od razu negujesz taką możliwość. A uwierz mi jest taka. Adwords na start? To właśnie jest wyrzucienie w błoto jeżeli ma on to robić samemu.
@Akqub: nie znam żadnego freelancera i dobrej firmy SEO, która rusza klientów z budżetem mniejszym jak 400zł miesięcznie, bo to się zwyczajnie nie kalkuluje z wielu powodów.

Większość firm SEO, które faktycznie na tym zarabiają i mają sporo klientów mają ustalone minimalne budżety podpisywanych umów, zazwyczaj jest to około 1000zł, znam takie co mają 700 i takie co mają 1500zł. Firmom nie opłaca się bujać z klientem za maksymalnie 400zł miesięcznie.
@pcmasterrace: jeżeli to będą frazy typu fryzjer olsztyn to dlaczego firma nie miała by wrzucić do swojego zaplecza? Takie rzeczy to jednym referalem ze strony Loreal można zrobić. A to nie kosztuję 400 zł. Założenia masz dobre ale drogo nie znaczy zawsze dobrze, a tanio nie znaczy zawsze źle.
@Akqub: to prawda, ale tak jak mówię - 3/4 poważnych firm nie chce w ogóle rozmawiać na temat takich budżetów. Weź pod uwagę, że klient nieważne ile płaci, to wymaga (nie mówię o tym konkretnym przypadku) i zdarza się, że klient płaci 100zł, a chce optymalizacji, nowych treści na stronie, pisze 3 maile dziennie, dzwoni kilka razy w tygodniu etc. Dlatego firmy unikają tego jak ognia, bo to może być angażujące,
@pcmasterrace: nigdy chyba nie udało ci się ściągnąć filtra bo to nie jest wcale czasochłonne, programy są od tego. To wszystko zależy od polityki można mieć 1k klientów po 1k średnio w tym wielu za 500 zł i każdy będzie zadowolony jeżeli się będzie w pełni transparentnym i uświadomi go w kluczowych kwestiach. A jestem pewny, że skoro masz taką wiedzę to sam wiesz, że klient za 5k a tym bardziej
@Akqub: masz takie doświadczenia, ja inne. Ile znasz firm, które robią dobrą robotę i przyjmują klientów bez patrzenia na budżet? Swoją czy jest ich trochę więcej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ściągnięcie filtra to nie problem, są od tego programy? I co, wrzucasz stronę w link detox, robisz disvalow i po robocie? Ja tam z filtrów nie wyciągam, bo swoje strony pozycjonuje, a klientów nie robię, jedynie pozyskuje
@pcmasterrace: wszystko się zgadza założenia masz dobre, firm znam dużo bo razem współpracujemy na zachodnie rynki (supergrupa :)). Podam Ci przykład byłego mojego najlepszego pozycjonera - pozycjonuje na firmy z USA (branża farmaceutyczna) z budżetem 20k tylko na pl, ale ma wśród nich klientów np adwokatów (wiem, że nie mogą się reklamować ale powiedzmy się konsultują) za 200 zł miesięcznie. Z tym, że sami robią content pod jego wskazówki. Mało tego