Wpis z mikrobloga

Natrafiłem ostatnio na ciekawy deck dla osób, które nie mają przygód i zbyt dużo (drogich) kart.

http://www.hearthpwn.com/decks/326680-cheap-tempo-mage-ranks-13-9

Osobiście wrzuciłem do niego Sylvannas zamiast Ogra. Autor jednak nawet nie dokonując takiej wymiany, doszedł nim do 9 ranku, co moim zdaniem jest zadowalającym osiągnięciem biorąc pod uwagę niski koszt talii (tylko 4 rzadkie karty!).

Twórca nie umieścił niestety żadnego opisu, więc dam kilka słów od siebie.

Deck ten moim zdaniem posiada swoje zalety względem np budżetowej wersji mech maga. Ma bardzo sporą ilość zarówno removali (1x flamecannon, 2x frostbolt, 2x fireball, 2x polymorph, 2x flamestrike, 1x ironbrak owl), jak i card drawu (2x azure drake, 2x arcane intellect, 2x unstable portal), co zmniejsza ryzyko zarówno szybkiego pozbycia się ręki, jak i konieczności wysłania całego stołu do zabicia np dużego taunta.

Co do fazy mulliganu, z tego co do tej pory się nauczyłem, mogę powiedzieć, że:

Ogólnie warto trzymać Mana Wyrma, szczególnie jeśli towarzyszą mu jakieś tanie spelle. Jeśli przeciwnik nie będzie w stanie się go szybko pozbyć, może on zadać bardzo dużą ilość obrażeń.

Grając przeciwko:

-Szamanowi: bardzo przydatny jest Flamecannon, który pozwala zabić Totem Golema (3/4), który jeśli wystawiany jest w początkowej fazie gry, to prawie praktycznie zawsze na pusty stół, więc element RNG naszego Flamecannonu nie jest tu problemem

-Hunterowi: Ironbreak Owl przydaje się do wyciszenia Mad Scientista, które powoduje sporą utratę tempa u łowcy

-Kapłanowi: Frostbolt do zabicia Nortshire Cleric, by zanegować mu draw

-Control Warriorowi: Frostbolt do zanegowania card drawu z Acolyte of Pain, Flamecannon do zanegowania pancerza z Armorsmith, która też często wystawiania jest na pusty stół

-Patron Warriorowi: jak wyżej + być może skłaniał bym się do zatrzymania Flamestrika, który choć kosztuje aż 7 many, to błyskawicznie czyści stół pełny Grim Patronów

Obecnie zbieram na Naxxa i gram tym deckiem rankedy, zobaczymy czy uda mi się powtórzyć wyczyn jego twórcy i dojść do 9 rangi.

#hearthstone
  • 4
@tallman: Chyba masz rację, jak próbuję sobie przypomnieć moje gry tym deckim i rolę healbota w nich, wydaję mi się, że być może raz pozwolił mi wygrać przegraną grę, w pozostałych przypadkach jak już przegrywałem, to to 8hp nie robiło dużej różnicy i i tak w końcu przegrałem.
Co byś wrzucił zamiast healbota? Drugiego flamecannona? Drugiego senjina, sunwalkera?
@tallman: Hmmm. Wypróbuję te Sorcerers za Harvest Golema i Healbota. Sunwalker za to dobrze mi się sprawdza, bo często stopuje nadmierne aggro w 6 turze, zanim mogę użyć Flamestrika.