Wpis z mikrobloga

Mireczki, która karta będzie lepsza, myśląc o grze w wysokich detalach przez 1-1.5r i średnich kolejne 1.5r.
Wacham się pomiędzy
MSI GTX 960 2GB 128mbit Gaming - cena ok 930zł
a
Gigabyte R9 380 4GB 256mbit G1 Gaming - cena ok 970zł

Warto zawracać sobie głowę z możliwymi problemami GTX-a z DX12?

Może jakieś inne propozycje? Jednak max do 1000zł.

#pcmasterrace #komputery #hardware
  • 33
@awajhaj: 960 z 2GB RAMu nie kupuj. Jak już to tylko 4. Zobacz może ten 380 daje radę, ja niestety nie czytałem żadnych testów. Porównuj konkretne karty do siebie w konkretnych grach, nie patrz na syntetyczne benchmarki i odwiedź kilka serwisów z testami (pamiętaj, że niektóre potrafią być pro-nvidia czy pro-amd).
@awajhaj: O dx12 w tym segmencie nie ma co myśleć ponieważ gdy wyjdą gry bez obsługi dx11(ewentualnie z pełnym dx12 (mam na myśli doświadczenie dev)) to te karty dawno nie będą się nadawały nawet do średnich.
Poza tym napisz jeszcze jaki masz procek.
@darklight: Tak jednak co ci z przepustowości jak gpu kupa (przy wiekszej liczbie jednostek teksturujących i cieniujących wydajność +/- sama)
z 960 vs 380: 960 ma mniejsze wymagania odnośnie zasilania jak i cpu + ew OC które na 380 prawie nie występuje.
Niby czemu? Zobacz sobie testy, w ilu grach wersja 4GB jest szybsza od 2GB?


@Murzinio: W dokładnie tych grach, które potrzebują więcej niż 2GB RAMu. Jest ich i będzie coraz więcej. Wąskim gardłem 960 jest właśnie niewielka ilość vramu.