Wpis z mikrobloga

tl;dr: jaką kartę sieciową wi-fi na usb polecacie kupić?

Mireczki, mam pytanko. Od zawsze miałem w komputerze stacjonarnym internet po kablu, a teraz w związku z przeprowadzką będę musiał zakupić kartę sieciową, która obsługuje wi-fi. Z tego co słyszałem nie ma co wymieniać całej karty sieciowej na nową wewnątrz obudowy, a wystarczy zakupić taką małą, podczepianą na usb. Polecacie jakieś konkretne modele? Na co zwracać uwagę, czego szukać? Od razu mówię, że jestem bardzo uprzedzony do tp-link i nic od tej firmy nie chcę kupować :D
Z góry dzięki za pomoc!

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #komputery
  • 6
@Kirkain: W segmencie SOHO to właśnie TP-Link wygrywa w cena/jakość.
Ale tak naprawdę to zależy ile masz do AP i w jakim standardzie masz to WiFi.
@K5HV: nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś, jestem kompletnie zielony w tym temacie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co do TP-Link to mam bardzo złe wspomnienia z routerami od tej firmy i dlatego takie uprzedzenie. Mógłbyś mi chociaż powiedzieć co dokładnie sprawdzać w tym standardzie WiFi i jaką kartę w zależności od tego wybierać? Byłbym bardzo wdzięczny :)
@Kirkain:
tl;dr


TP-Link produkuje całą gamę urządzeń sieciowych od kiepskich do dobrych. Marka ma niewielkie znaczenia, bardziej liczy się to siedzi w środku i rozwiązania konstrukcyjne.
WiFi ma kilka wersji, standardów które działają w różnych prędkościach i częstotliwościach.

Aktualnie najnowsza wersja standardu do zastosowań domowych to 802.11ac które działa w częstotliwości 5GHz. Wydaje mi się, że aktualnie najpopularniejsze jednak będą urządzenia działające w 802.11n.

Dalej znaczenia ma producent układu odpowiedzialnego za