Wpis z mikrobloga

Telefon Meizu M2

Kupiony za 580zł z Polski(zależało mi na czasie, szybkiej przesyłce, braku VATu i problemów z chińczykami) ale wiadomo, że telefon pochodzi z Chin i można go wyrwać taniej.

Sam telefon miał niedawno premierę i jest jednym z najlepszych wyborów do magicznej kwoty max 500zł.

Ogólnie co najważniejsze:

5 cali 720p
quad-core Cortex-A53 1.3GHz
2GB RAM
13 megapikseli aparatu z tyłu, 5 megapikseli z przodu
Android 5.1 na FlymeOS
Dual SIM, LTE
2500 bateria
dioda powiadomień

Telefon mam już kilka dni i narazie jest naprawdę bardzo dobrze. System chodzi szybko z kilkoma włączonymi aplikacjami, przeglądarką itp.. Wyświetlacz przyjemny, aparat daje radę.

Obudowa daje wrażenie solidnego telefonu, nic nie skrzypi. Dla mnie jednak dość niepewnie trzyma się go w ręce - jest trochę śliski. Dla mnie to nie jest problem bo będzie i tak solidny case.

Telefon nie posiada języka polskiego ale możliwe, że z następną aktualizacją zostanie on wprowadzony. Dla mnie to nie jest problem bo zainstalowałem klawiaturę SwiftKey(mimo, że jest polski język klawiatury - nie ma jednak podpowiedzi i poprawiania błędów w systemowej klawiaturze).

Sam FlymeOS bardzo przyjemny i ładny. Łatwy w obsłudze.

Telefon nie posiada przycisku wstecz i menu. Posiada jeden przycisk, który jest zarówno dotykowy jak i fizyczny. Dotknięcie powoduje ,,wstecz" a przycisk działa jak klasyczny ,,home". Rozwijane menu można włączyć we wszystkich aplikacjach gdzie to jest potrzebne poprzez trzy kropki wyświetlające się w rogu ekranu.

Ogólnie sporo fajnych smaczków i funkcji np. antyspam wiadomości SMS - wszystkie reklamy itp. lądują do osobnego folderu, można blokować dane numeru już z obszaru powiadomień, przy numerach stacjonarnych podaje z jakiego miasta pochodzi kierunkowy.

Bateria przy cały czas włączonym WiFi lub 3G, dość częstym bawieniu się i przeglądaniu internetu trzyma półtora dnia.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony i śmiało mogę polecić. Zdecydowałem się na zakup po bardzo dobrych recenzjach z telchina.pl

Później wrzucę sample.

#pokazzakupy #chinskiecuda #android #telefony #smartfony #aliexpress #itemyzchin
źródło: comment_fcitYg6t0uE5X6HxxVA2D4Lp2P0gaNI4.jpg
  • 27
@PAWDSK: nie miałem nigdy styczności z Iphone. Ogólnie nie jestem jakimś ekspertem od telefonów.

Wiem jedno - bardzo mi się podoba, szybko działa, robi fajne zdjęcia, ma fajne funkcje i za tą kasę mogę śmiało polecić.
@Ratriczek: na telchina coś o tym pisali i kombinowali i chyba nie da rady tego tak zrobić narazie na tym telefonie. Pisali do chińczyków o jakiegoś softa z polskim menu ale nie mieli niby. Nie zagłębiałem się dokładnie.
@rilitaf: od gościa z telchina co sprowadza chyba telefony do Polski i sprzedaje drożej. Napisał do mnie jak zobaczył, że zainteresowałem się telefonem na forum, że przyjdzie do niego telefon za 2 dni i może mi go od razu odsprzedać. No i kupiłem od razu praktycznie.
@ketiow: byłem tego świadomy ale w przypadku vatu zapłaciłbym za telefon około 600zł. Do tego kilkanaście dni oczekiwania. Zależało mi na czasie i braku problemów.