Wpis z mikrobloga

@zawopl: No jeżeli szarpnąłem, to podejrzewam, że w tej skrzyneczce gdzie jest połączenie adaptera (tam zwinięty jest w rolkę spory zapas tego światłowodu). Osiedlowa sieć, chłopaki niby mają "spawarki za 15 koła ziko" - boję się tylko, że policzą jak za zboże (na necie czytałem, że po kilka stów za spawanie światłowodu?)
@sprzedalem_konto_za_dyche: jak przełamałeś kabel to po spawaniu kabel w tym miejscu będzie jeszcze delikatniejszy. sam nic nie zrobisz a tylko możesz coś zepsuć. dmuchanie we wtyczkę też nic nie da a możesz tylko zapluc wejście :-) Jeśli masz modem połączony kablem światłowodowy z modemem to możesz wymienić ten kabel ale musisz wiedzieć jaki to kabel, jakie ma zakończenia i sam kupić. ją bym jednak dzwonił i zgłaszał usterkę. nie powinno to
@Ozzfest: już tak zrobiłem. Postraszyli mnie tylko tym spawaniem strasznie drogim. To wygląda tak, że w skrzynce po adapterze jest zwinięty w rolkę biały kable, potem jakaś plastikowa rurka i z niej wychodzi jeszcze cieńszy niebieski kabel - czyli istnieje szansa, że to pierwsze białe to nawet nie światłowód?

Przwepraszam za łopatologiczny opis, ale jestem laikiem
@tajek: Okazało się, że był pęknięty kabel znajdujący się w skrzynce pod biurkiem (był tam zwinięty spory zapas). Nie wiem co zrobił dokładnie bo siedziałem w robocie przy komputerze piętro niżej, ale jak poszedłem zobaczyć po skończonej robocie to ta cała wiązka kabla w skrzyneczce została wymieniona i prądziło ( ͡° ͜ʖ ͡°)