Wpis z mikrobloga

Mirasy, normalnie przydarzył mi się #cud boży, bo inaczej nie umiem tego wytłumaczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°).

TL;DR:


Jak widać w moich wcześniejszych wpisach- kilka dni temu padł mi dysk, a pod koniec tygodnia spalił się najprawdopodobniej zasilacz i do dziś nie byłem pewny, czy nic więcej ze sobą nie pociągnął, bo zanim się spalił, to płyta pokazywała kod błędu "15".
Przejdźmy do tego, ##!$%@? - Dzisiaj przywiozłem nowy zasilacz, polecony mi przez @Hypnotoad.
Podłączam:
-w zestawie gpu+ssd - nadal wywala "15",
-w zestawie tylko z ssd - bootuje (przechodzi kod 15)
-włożyłem starego 8600GT na miejsce 780 - nie działa (kod 15), nawet nie ma sygnału na monitor.
-przełożyłem owe 8600GT na inny slot PCIe - działa, normalnie wszystko hula.
-włożyłem 780 na miejsce 8600GT (czyli do tego nowego, wolniejszego slotu)- też działa (tu już lekkie wtf, ale dobra- diagnoza to spalone/uwalone PCIe)

Myślę sobie- Pięknie, znowu trzeba robić RMA, wysyłać płytę i czekać ad mortem defecatem aż odeślą. No to skoro "jest #!$%@?", to czemu nie sprawdzić jeszcze raz, dla świętego spokoju.
Wkładam 8600GT w stary (uszkodzony?) slot PCIe- nagle działa.
Przekładam 780- tak samo, problem solved!

Tylko jak? Dla mnie to przechodzi wszystkie wyobrażenia- przecież zazwyczaj jak coś się zesra w tej materii, to [w ten sposób](http://memytutaj.pl/uploads/2014/08/25/nic-nie-poradzae-#!$%@?-o-siae-na-amen.jpg), a tutaj płyta główna zachowuje się jak #rozowepaski w "tych dniach". No ale nic- wszystko podłączyłem i jak na razie, spokojnie gram sobie w Wiesława, z taką samą wydajnością jak wcześniej.
#wtf #januszeinformatyki #januszeelektroniki #komputery

  • 6
@Ratriczek: Ale po włożeniu właściwej karty (780), która z wiatrakami i radiatorem waży swoje nadal działało i działa- nawet jak wcześniej poruszałem lekko w górę i w dół to się nie rozłączało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ratriczek: Ta "dopóki działa i jest na gwarancji, to nie ma problemu", tylko zastanawia mnie to, że płyta pokazywała problem z RAMem, a to chodziło o złącze PCIe ( ͡° ͜ʖ ͡°)