Wpis z mikrobloga

Elo wykopowicze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pewnie to już pjerdyliardowy wpis typu "Kurs Arduino", ale co mi tam... na swojej stronie ruszam z serią kursów odnośnie arduino, mam zamiar przerobić większość "modułów" do arduino oraz co jakąś część kursu zrobić projekt, oparty na tych kursach bądź wykraczający poza nie. Ponadto mam jeszcze kontent odnośnie budowy i kalibracji drukarki 3D. Dobra nie będę się rozpisywać. Dzięki że doczytałeś do końca i wbijaj na adres:

http://www.feriar-lab.pl

#arduino #drukarki3d #reprap #kalibracja #majsterkowanie #elektronika #tonaszapasja
feriar - Elo wykopowicze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pewnie to już pjerdyliardowy wpis typu "Kurs Ar...

źródło: comment_BMTVxvGcSJf2Rdyizgd83HyIS7TLawLI.jpg

Pobierz
  • 20
@feriar: nie no żartowałem, jest mnóstwo takich poradników. Chyba że zrobiłbyś też sekcję dla Arduino Zero, bo to nowa platforma oparta już o zupełnie innym bardziej skomplikowanym mikrokontrolerem i z wbudowanym debuggerem.
@xerxes931: zrozumiałem Twój żart dlatego tak odpisałem :D Na ten moment zajmę się zwykłymi Arduino potem co innego wezmę na ruszt. W drodzę też mam Orange Pi PC to zrobię mały review :)
@Aditor: ten moduł ma stabilizator napięcia więc możesz podłączyć praktycznie dowolny mały zasilacz sieciowy, jeśli znajdziesz taki w domu, a wyjścia dają stabilne 5V do zasilenia Arduino i innych elementów. Mógłbyś jeszcze ewentualnie zrobić sobie Atmegę w granym bootloaderem USBasp i zasilać je i programować bezpośrednio z USB w kompie.
@feriar: tak btw to wydaje mi się że w poradniku schematy są trochę nieczytelne - przeglądając je pierwszy i drugi i trzeci raz myślałem że ten fragment ze stabilizatorem napięcia jest do schematu "zasilanego z USB" bo jest bezpośrednio pod nim, a nad napisem "wariant 2", chyba masz odwrócone te warianty. Btw nie myślałeś nad tym żeby zamiast wgrywać bootloader Arduino wgrać USBasp? Wtedy miałbyś w jednej płytce zasilanie i programowanie
@xerxes931: trochę nie fortunnie się złożyło że jeden schemat pod drugim na jasnym tle się ułożył. Teraz trochę zmieniłem kolejność i nie powinno wprowadzać w błąd. Dzięki za uwagę ;)