Wpis z mikrobloga

@Unkabunk: > Dawniej majdany toczono i frezowano z drewna, jednak miały one słabe właściwości dynamiczne. Nowoczesne majdany do łuków sportowych wykonuje się w specjalnych technologiach odlewniczych, stosując zazwyczaj strzeżoną ścisłą tajemnicą mieszankę lekkich stopów metali lub, w tańszych wersjach, tworzyw sztucznych. Tak przygotowany majdan pokrywa się ozdobnymi warstwami lakieru.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Majdan_%28%C5%82ucznictwo%29
@PeaceUN: Ogromna rzesza komentujących na wykopie, np. @camar0 z mojego poprzedniego wpisu:

Demokratycznie wybrany prezydent chciał się zbliżyć do Rosji, szeroko pojęty zachód się na to nie zgodził i zrobił przewrót. Z demokratycznie wybranego w jednej chwili stał się dyktatorem. Putin korzystając z zawieruchy w kraju zajął zbrojnie Krym, wielu Rosjan żyjących na wschodzie Ukrainy zachciało do Rosji za Krymem bo tam jest lepsze życie (niż w Ukrainie). (...)


Nie
@Unkabunk: Szkoda że nie wkleiłeś mojej całej wypowiedzi, co miałem napisać powiedziałem, nie będę się dublował. "Zrobił zachód" to był skrót myślowy, wszystko faktycznie zaczęło się od Ukraińców, ale myślę, że to jak się to skończyło zależało już od zachodu, to zachód wybrał kto jest dyktatorem, a kto prawowitym prezydentem. EOT
dobra a jak ja napisze ze zrobila to Tajlandia to tez uwierzysz?


@PeaceUN

(...) też wierzysz? :D


@ex-02:

Po prostu zadaję pytania. Ciekaw jestem, jakie są typowe popularne wersje wydarzeń, tylko właśnie z jakimikolwiek szczegółami, których nie sposób się nigdzie doszukać.
@Unkabunk: sledzilem wiec pisze

1 - samo tak wyszlo bo poprostu mieli dosc ze wgledow wiadomych

jezeli bedziesz chcial w to wplatac USA to od razu odpowiadam ze maja inne zmartwienia i akurat z rosja zadry sa im zupelnie nie na reke w chwili obecnej. Przeanalizuj jakies wyklady o geopolityce w dzisiejszych czasach to moze sobie wyrobisz podobne zdanie
Widziałem wypowiedzi w podobnym tonie m.in. od @duga, @weco i @Myrten. Wcześniej nie miałem tutaj konta i mogło mi coś umknąć albo mogłem się pomylić. Jeśli tak, to przepraszam, A jeśli nie, to czy macie może jakieś informacje inne niż zgodne z linią pozostałych dyskutantów?
@Unkabunk: Tutaj chodzi o propagandę. Po prostu, do Ukrainy napływało w #!$%@? informacji jak to w Unii jest dobrze, drogi, programy unijne, cuda na kiju, oczywiście o tym, że wszystko to jest na żydowski procent który za jakiś czas będzie trzeba zacząć spłacać przemilczano. Janukowycz chciał zbliżenia się do Rosji (co było dla Ukrainy korzystne, choćby ze względu na surowce, gaz za grosze itp.), Ukraińcy nie byli sobie w stanie wyobrazić