Wpis z mikrobloga

Siema drodzy Mircy! Pytanie (a w sumie to lament) nad norweskimi bankami. Mamy w firmie nowego pracownika, który ma kontrakt na 3 miesiące (z możliwością przedłużenia rzecz jasna), D-nummer, kontrakt mieszkaniowy - pełny pakiet. Niestety, po wizycie w DnB i Nordei zostaliśmy odprawieni z kwitkiem - bo... uwaga: trzeba mieć stały nr personalny i pozwolenie z policji.

Kiedy ja niecałe 3 tygodnie temu na tych samych warunkach, które teraz okazują się niewystarczające - otworzyłem 4 konta dla 4 pracowników! Ręce mi opadają. Kontaktowałem się z naszym prawnikiem - nie wie co zrobić, można co najwyżej jakiś pozew zbiorowy.

Problem jest poważny, bo nie ma jak przelać pracownikowi wypłaty, na polskie konto niby się da, ale to problematyczne (przed Urzędem Skarbowym...)

Miał ktoś z was ostatnio (podkreślam ostatnio, bo te przepisy się zmieniły max 10 dni temu w Nordei) - taką sytuację? Potrzeba mi jakiejś świeżej głowy do tego. Dzięki! ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#norwegia #pytanie
  • 12
Próbuj w innych bankach najlepiej na pewniaka, nie pytając wcześniej czy tak można itd. Miałem podobna sytuację parę lat temu-nie chcieli mi otworzyć konta bez paszportu...
@petropedro: a co za problem wybrać kase i dać do ręki za pokwitowaniem? Do pół roku możesz tak bez problemów robić tylko ważne żebyś lønnslipy wystawiał ;)

Aaaa i na lønnslipie napisz "utbetalt kontant"
@petropedro: ja w sobote aplikowalem o konto w DNB majac d-nummer, poszlo bez problemu. Oczywiscie konsultant nawet slowem nie pisnal, ze dostep przez internet to dodatkowy pakiet :/ W Nordeii obok mi odmowili bo wymagaja opinii z innego banku.
@petropedro: jutro idę do Nordea mogę się zapytać raz jeszcze, ale z tego co wiem to wystarczy pozwolenie z policji, umowa o pracę i paszport Polsatu... Otrzymujesz konto bez obsługi online... Zapytam się jutro raz jeszcze
@jasonfly: ja próbowałem w Sandvice, bez skutku. Wyciągnęła przede mną jakiś regulamin, który zmienił się o dziwo tydzień temu i zgodnie z regulaminem nie da rady. No nic, będę ich jeszcze cisnął.
@localgoodness: właśnie w tym problem, że pracownik ma umowę do 3 miesięcy (czyli nie potrzebuje iść na policję, tylko idzie do Skattehus i tam dostaje d-nummer). Jeśli masz paszport to dostajesz też obsługę online. Tak to wygląda z autopsji, z mojego doświadczenia ;)
No ale, byłeś, pytałeś?