Wpis z mikrobloga

Mirki z #pcmasterrace, planuję kupić jakiegoś używanego kompa, tak w okolicach 1000 zł do zwykłych zastosowań, typu przeglądanie mirko, a także do programowania (bez problemowe uruchomienie IntelliJ + Tomcat). Sporadycznie lubię zagrać w ETS2. Jest w tej cenie coś sensownego? Jaki procesor wybrać? Ile ramu? Mam już dysk SSD Intela, także wystarczyłoby mi dokupić jakiegoś talerzowca.
#kiciochpyta
  • 9
@Murzinio: statystyki z wielu lat. Poszukaj na Google a sam zobaczysz. Niezawodne dyski to (o ile dobrze pamiętam) Samsung, WD, Fujitsu i chyba Toshiba ale głowy sobie nie dam urwać. Wybrałem WD ze względu na bezawaryjność ale i też dla osiągów.
@Murzinio: statystyki na temat awaryjności sprzętu prowadzone przez ileś tam lat. Pojedyncze przypadki ze coś się zepsuło nie mówią o tym czy producent jest dobry czy nie.

Ostatnio ktoś tu pisał "nie kupujcie seagate bo mi się zepsuł.
@NaxZST: To jest jedyne źródło które mówi o rzekomej większej awaryjności Seagate. (mieli awaryjną serię ST1000DM001 ale już dawno nie ma jej w sprzedaży, również WD zaliczyło podobną wpadkę) Jak będziesz to googlował to na każdej stronie informacje o tym będą się powoływać własnie na to źródło. Problem w tym że te testy można sobie wsadzić gdzie słońce nie dochodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z rzetelnością nic