Wpis z mikrobloga

Mirki! Poszukuje konta bankowego, darmowego najlepiej i też najchętniej żeby wyciągi z bankomatów były darmowe (może tak jak mam w t-mobile, że na całym świecie)
Poszukuję też rozwiązania do zakupów online, może to być to samo konto albo inne. Mianowicie chodzi mi o jak najbardziej opłacalne konto (najlepszy przelicznik kursów) do #aliexpress #gearbest #banggood i temu podobne.

Co możecie polecić?

#pytanie #banki
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
@Czipsu: Szukam alternatywy to raz. Pewnie inny jakiś bank ma lepszy przelicznik kursów. Moją kartę zna już aliexpress banggood allegro itp. Wydaje mi się że powinienem kasę trzymać na jednym a na drugim robić przelewy
  • Odpowiedz
@PanKabaczek: Obczaj Smart Bank. Tam jest wszystko za free i chyba w Europie też można wypłacać.
Albo po prostu Kantor Alior Banku z kartą. Kursy tam będziesz mieć najlepsze.
  • Odpowiedz
Na #!$%@? mi takie informacje. Zamiast fatygowac się i pisać głupie komentarze może byście wkleili link lub podpowiedzieli jak znaleźć info o tym?


@PanKabaczek:

A TY na #!$%@? spamujesz milionem tagow? Tak, mamy Ci wszystko na tacy podac.
Lodzika do obslugi tez dorzucic, zebys byl bardziej usatysfakcjonowany?
  • Odpowiedz
@mgr_rybak: Jest dokładnie na odwrót. W przypadku Visy większość kart ma walutę rozliczeniową PLN i tutaj owszem idzie przewalutowanie po kursie organizacji, ale nie ma banku, który nie miałby prowizji za taką transakcje, a te sięgają do 6%. W przypadku MasterCarda jest inaczej bo tutaj najczęściej walutą rozliczeniową jest EUR lub USD i przewalutowania najczęściej odbywają się zgodnie z kursem walut banku, a jak wiadomo ten nie jest najlepszy. I to
  • Odpowiedz
W przypadku Visy większość kart ma walutę rozliczeniową PLN i tutaj owszem idzie przewalutowanie po kursie organizacji, ale nie ma banku, który nie miałby prowizji za taką transakcje, a te sięgają do 6%


@MichaelT128:

Sa. Ja mam ZERO za przewalutowanie (VISA). I idzie wlasnie stawkami VISY.
  • Odpowiedz
@MichaelT128:

Nie, po prostu trzeba zaczac czytac tabele oplat i prowizji w roznych bankach, w roznych typach kont i w roznych typach kart.

Bo to ze jakis bank w planie taryfowym A pobiera prowizje z karta X, nie oznacza, ze bedzie pobieral prowizje z karta Y. Nie oznacza to tez, ze takie same reguly beda w tym samym banku w planie taryfowym B. Bo tam moze byc dokladnie na odwrot...
  • Odpowiedz
@sylwek2k: PKO BP, mBank, Inteligo, Millennium, BPH, ING, Alior, T-M UB, Meritum, BZWBK - te wszystkie banki niezależnie od tego jaką kartę posiadasz postępują według zasad, które opisałem powyżej, niezależnie od typu karty. Więc moje wnioski nie były wyciągnięte ot tak sobie. Jedyne rozróżnienie w bankach dot. przewalutowań znam z Raiffeisena, gdzie niektóre karty debetowe i kredytowe maja przewalutowanie po kursie organizacji, reszta nie.
  • Odpowiedz
@MichaelT128: No to ją posiadam konta w bankach, które nie kroją na takich operacjach. Z moich doświadczeń wynika, że opłat nie pobierają getin (MC), smart (visa) i eurobank (MC).
  • Odpowiedz