Wpis z mikrobloga

@FarmazonowyMsciciel: jak dla mnie nie uważam tego za dobrą formę. Inpay zamienia BTC natychmiast na złotówki ale nie daje możliwości wyboru. Gdyby zmienili podejście i umożliwili wybór przedsiebiorcy np ja bym chciał np otrzymywać zapłatę BTC i nie chcę by mi przeliczano na złotówki. Ja chce mieć wybór kiedy sobie przeliczę BTC na złotówki i kiedy to uczynię. Sprawiedliwa oferta była by taka by były w INPAY dwie opcje albo jest
@Alphabet: ale kombinujesz. Jak się na tym znasz, to sobie ogarniesz płatności BTC, które w każdej chwili możesz sprzedać na giełdzie. Po co ci w takim wypadku pośrednik, który dodatkowo pobiera prowizję za swoją usługę? Ich oferta jest skierowana do tych, którzy chcą umożliwić wpłaty w BTC, ale nie chcą mieć z nim większej styczności - bo nie oszukujmy się, w tej chwili korzystanie z Bitcoina dla zwykłego Janusza jest po
@Alphabet: dopóki nie będzie uregulowana kwestia VAT w UE / Polsce, nie będzie takiej możliwości. Nasza usługa daje w ogóle możliwość przyjmowania płatności Bitcoin przez firmy bez ryzyka zastanawiania się nad kwestią podatkową. Wiemy, że to nie jest idealna sytuacja i powinniśmy dać możliwość rozliczeń w takiej formie jak opisujesz, ale póki co nikogo na minę wpuszczać nie będziemy. Jeżeli chcesz przyjmować BTC bezpośrednio nikt nie broni używać własnych portfeli, a
@Alphabet: Owszem promujemy InPay, bo to projekt społeczeności Bitcoin, która zainwestowała własne pieniądze w akcje tej spółki. To projekt, który ma na celu zwiększanie liczby akceptantów. Ekomersy to bardzo ważny punkt programu dotarcia do przedstawicieli rynku e-commerce i oswojenie ich z tą technologią.

Większość ludzi z branży nawet nie słyszało o Bitcoin, a dla pozostalych to egzotyka. Trzeba to zmienić. Może dzięki nam lub w dowolny inny sposób zaczną przyjmować płatności