Wpis z mikrobloga

@soplowy: swoją drogą #!$%@? Ci dźwiękowcy skoro na koncertach jest tak głośno, że dźwięk jest tak zniekształcony że nie da się tego słuchać. Ja nie wiem, czy nikt z nich nie może przejść się przed scenę przed koncertem i posłuchać co #!$%@? z tym dźwiękiem?
  • Odpowiedz
@Dolan: dźwiękowiec głównie siedzi przy mikserach i obsłudze sprzętu od strony reżyserskiej, natomiast akustycy zajmują się umiejscowieniem kolumn, kalibracją głośników, wzmacniaczy itd.
  • Odpowiedz
@soplowy: to nie mógłby poprosić innego dźwiękowca (albo tego akustyka), żeby poszedł przed scenę i sprawdził jak grają głośniki? ( ) skąd oni w ogóle wiedzą, że dobrze jest wszystko ustawione skoro siedzą za konsolą. No chyba, że konsola jest na środku płyty tam gdzie kamerzysta, na takim rusztowaniu.
  • Odpowiedz
@Dolan: pewnie by mógł :P generalnie zawsze się robi próby wcześniej ale wszystko zależy od tego jaka jest scena i okolice - w jednym miejscu będzie idealnie a w innym kaszana z podobnym ustawieniem
  • Odpowiedz
@soplowy: ja mam uraz po koncercie ACDC bo dźwięk był tak przesterowany, że dopiero dobrze było słychać jak sobie palce do uszu wsadziłem xD
  • Odpowiedz