Wpis z mikrobloga

@piotrmodski: Nie zgodzę się z Tobą w pełni, bo uważam niemieckie i czeskie koncerniaki za nadpiwa w porównaniu do naszych lagerowych sików. Co do piw włoskich, hiszpańskich i portugalskich - są porównywalne albo gorsze od polskich, ale w ich upalnym klimacie bardzo przyjemne się je popija.
@piotrmodski: wszystkie mają ten sam smak , bo ten sam koncentrat mieszaniny chmielu dodawany jest do wody. Prawdopodobnie wszystkie one pochodzą z tej samej firmy, wielkiego sabmillera lub innego. Ja tyskie i inne masówki polskie.. ogólnie piwa z lokalnych mniejszych browarów są dobre , zarówno w Polsce jak i w innych miejscach.
@Millduck: niemieckie koncerniaki smakują odrobinę lepiej jeśli mam porównywać ogół, czesi lecą w inny styl niestety zrobienie #!$%@? z pilsa jeszcze bardziej nie wychodzi niż z lagera, więc całkowity brak szacunku do czeskich koncerngówien. W ogóle jak można porównywać między sobą eurolagery skoro to jest najbardziej nudny styl piwnego świata. Czy to Harnaś czy wielki i sławny Paulaner to tak czy siak ten gatunek piwa jest tragiczny i wszystko smakuje jak
@to_jest_chyba_kurcze_zart: Niestety pomimo wspomnianej piwnej rewolucji o której piszesz, miliony Polaków nadal sięga po koncernowe piwa, np. tyskie, co zachęca, swoimi reklamami, które są ściemą. Wierzą w to, ze tyskie jest przykładowo pełne chmielu, tylko z upraw z lubelskiego, bo takie reklamy widziałam. A zapytani, to każdy wie , ze te koncernowe, że to chemia, koncentrat i woda. Ale i tak piją :) jeszcze wiele lat przed nami, abyśmy jedli i
@MartusiaP: po prostu wśród Polaków panuje przekonanie że piwo to nie wino, wystarczy żeby nie śmierdziało, nie było zbyt gorzkie i miało najlepiej dużo %. Wszystko oczywiście do max 3 zł a najlepiej za 1,5 zł.
Rewolucja piwna jest niestety tylko w sklepach a nie w świadomości Januszy, ale w sumie po #!$%@? mi ich świadomość ( ͡º ͜ʖ͡º)
hmm, w sumie to dobrze, jakby Polacy wspierali polskie firmy, mniejsze browary lokalne. Pijąc takie koncernowe typu tyskie, wywalają kasę nie na piwo, a napoje piwopodobne :), i nie wspierają na prawdę fajnych lokalnych browarów i wszystkiego co za nimi stoi np. rolników z uprawami chmielu. A najbardziej wkurzają te reklamy, co takie koncernowe przedstawiają jako 100% polskie i naturalne piwo- stąd ta świadomość by się przydała:) , ale miejmy nadzieję ,