Wpis z mikrobloga

Czy dołożenie dysku SDD do starego pc (Quad 6600, 2gb ram ddr2 433mhz, radeon hd 5750) poprawi w jakikolwiek sposób jego działanie i czy w ogóle da się taki dysk w takiego starucha wsadzić? I czy ewentualnie dokupienie 2gb ramu dodatkowo cokolwiek tu zmieni czy nie ma sensu reanimować tego trupa? Prędzej czy później czeka mnie wymiana komputera więc SDD bym miał już z głowy wtedy + grafikę zachowam bo nei jest mi potrzebne nic lepszego bo nie gram na komputerze. Chciałbym odłożyć w czasie wymianę kompa jeszcze o rok, niestety nie jestem w stanie zmienić kości ram na lepsze bo płyta główna nie obsługuje :(
#komputery #pc
  • 17
@Lanza: szybciej będzie system się ładował, pewnie na płycie masz SATA2 także trochę będzie tym dysk ograniczony a ram zwykle coś podkeci tylko pytanie czy skoro chcesz nowy komp kupować to jest sens dokupowania ramu któego w nowym kompie nie użyjesz?
@mroz3: ram za 50zł wyrwę więc tragedii nie ma wobec 1500-1800 za kompa bez SDD i grafiki. Zależy mi na tym, żeby działały mi z 3-4 aplikacje jednocześnie bez zwieszania kompa i zastanawiam się czy SDD coś tutaj pomoże
@Lanza: u mnie w pracy pierwsza rzecz jaką zrobili techniczni z nowym kompem (pomijając instalację systemu i drukarki), to wymiana SSD (jeśli lapciak nie miał) i dołożenie ramu. 12GB ram i 480 GB SSD robi robotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jurigag: To chyba dołoże na początek sam SDD i zobacze jaki będzie efekt, bo zerkałem to mam 2x1gb ram więc musiałbym wymienić na 2x2gb więc znowu koszt, ram też masz ddr2 ?
@Lanza: tak ddr2, na 775 tylko ddr2 były ;p jeszcze zobacz sobie jakiego masz q6600, jak g0 rewizja to możesz dokupić chłodzenie i kręcić, dobre sztuki robiły 4 ghz na powietrzu, a 3.6 to z palcem w nosie