Wpis z mikrobloga

Zaczynam zabawę w #civilization5 po kilkuset godzinach gry w #civilization4 i nie mogę pojąć o co chodzi z tymi walizkami (turystyka) bo w poradnikach jakość kiepsko to jest wyjaśnione. Udalo mi się osiągnąć wpływ na jedną nacje ale nie wiem co mi to daje?
  • 6
  • Odpowiedz
@cebula85: Po pierwsze i najważniejsze - możesz tym wygrać grę.
Po drugie, kiedy jakieś miasta generują turystykę, to wraz z niektórymi budynkami możesz sprawić, że chyba 50% z niej jest przerabiane na kulturę.
Po trzecie, jak dobrze pamiętam i rozumiem, to kiedy przyjmiesz jakąś ideologię (dajmy na to Order), a obok ciebie ktoś przyjął inną niż ty (na przykład Freedom), to gdy szczęście mu bardzo spadnie, w jego państwie może
  • Odpowiedz
@cebula85: Tatata! Jesteś na kulturowej wojnie! Twoje kulturowe fortyfikacje są pod ostrzałem obcej kultury wyrażonej w turystyce. Walizki atakują kulturę - jeśli ilość walizek przewyższy ilość twojej kultury przeciwnik wygrywa.

Trzeba pamiętać, że twoje kulturowe fortyfikacje mają poziomy. Jeśli twój poziom kulturowy jest niższy od przeciwnika to dostajesz różnego rodzaju penalizacje. Najgorsze jest uderzenie w szczęśliwość jeśli różnicie się ideologią.
A.....y - @cebula85: Tatata! Jesteś na kulturowej wojnie! Twoje kulturowe fortyfikacj...

źródło: comment_EuS1lgMKc5qp5S6YDWcmzSzttJi6Lwd1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz