Wpis z mikrobloga

Otrzymałem odpowiedź od @mcdogg, przyszedł czas na ustosunkowanie się do podpunktów.
Odpowiedź sprzedawcy znajduje się w pierwszym poście, w komentarzach, jakby ktoś chciał przeczytać: http://www.wykop.pl/wpis/14093725/#comment-46144295

0. Skwituję początkowe wyjaśnienia jednym obrazkiem http://i.imgur.com/hoDhSKX.png, ale miło, że w ogóle otrzymałem dzisiaj wiadomość, za którą dziękuję.
1. Jeśli przyczepia się Pan do jednego słowa i od razu klasyfikuje Pan człowieka po tym, to przedstawię jak było naprawdę: napisałem "Dodam tylko, że nie ma i telefonu i akcesoriów (bo po co komuś telefon bez kabli hehe)." Mogę się wytłumaczyć tym, że na duży stres reaguję lekkim rozbawieniem.
2. Zdjęcie, które wykonane zostało przed otwarciem zostało nagrane w celu pokazaniu koleżance, że dostałem już przesyłkę, dlatego przy okazji zostało ono wykorzystane do wyjaśnienia tej sprawy.
3. Miałem na myśli pierwszy zakup za >1000zł, to, że na zdjęciu z tego co widziałem załapała się lampka USB Xiaomi nie powinno chyba mieć znaczenia przy tej sprawie. Dodatkowo trochę kupowałem powerbanków, które nawet odsprzedałem mirkom po cenie zakupu, więc to nie był pierwszy zakup w Chinach, ale za to pierwszy zakup chiński przez Allegro.
4. Trochę kłóciłem się, że to był list, a nie paczka. A to dlatego, że paczki mają w trackingu podaną masę, a skoro Pan doszedł do tego, że gdzieś w Chinach już była masa 200g, to ten argument jest niezbyt stosowny z mojej strony. Więcej na ten temat poniżej wytłuszczonym drukiem.
5. Wspominałem już, że duże paczki z dużą ilością powietrza zabezpieczającego wydają się lekkie, tak samo kilogram pierza, a kilogram kamieni, część powie, że to kamienie są cięższe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nawiązując do tego, co Pan napisał pod kreską, przewoźnik "wyłapał" już, że masa w pewnym momencie była ok. 200g. Czy to oznacza, że nie będę już bezczelnie podejrzewany o oszustwo?

Dodatkowo chciałbym jeszcze uświadomić, że otwarcie przy listonoszu, albo robienie unboxingu nic nie da, bo listonosz nie ma uprawnień do pisania protokołów, a unboxing otwartej już wcześniej paczki jest trochę bezsensowny. Jedyną sensowną opcją jest odebranie awizo od listonosza i komisyjne otwarcie przesyłki w Urzędzie Pocztowym wraz ze zważeniem.

#zaginionemi4
  • 8
Nagrywanie zaklejonej taśmą paczki też jest bez sensu, bo zawsze można powiedzieć: otworzyłeś, zakleiłeś, nagrywasz. Nic by nie było gdyby szanowny sprzedawca, przed węszeniem hehe manipulacji, sprawdził wagi u przewoźnika- wysyłka->tranzyt->kraj docelowy
@kodijak: @marsellus:

Lepiej uznać za oszusta i mieć z głowy

Radzę czytać ze zrozumieniem. Nie nazwałem kupującego oszustem. To po pierwsze.

Po drugie natychmiast od otrzymania wszystkich informacji o braku telefonu w paczce została opisana sytuacja i złożona reklamacja u przewoźnika. Zdjęcie z deklaracją celną zostało wrzucone we wpisie kupującego gdzie jest widoczna waga paczki (443g) oraz została sprawdzona waga w systemie przewoźnika z jaką paczka opuszczała Chiny.

Także następnym
@mcdogg: Po pewnym czasie zostałem uznany za oszusta i zostało uznane to za "BEZCZELNĄ manipulację i próbę wymuszenia zwrotu środków", a w późniejszych wiadomościach "Wygląda to nam ewidentnie na słaby, czarny PR ze strony konkurencji.

To po co było to wszystko?
@marsellus: Proszę o fragment gdzie nazwaliśmy kupującego oszustem.
Napisaliśmy, że "wygląda to nam na...." i w dalszej części były podane powody, (które wymieniłem we wpisie i było ich kilka), dla których mieliśmy prawo być podejrzliwym ale NIGDZIE nie padły słowa, że kupujący jest oszustem! Więc proszę nie siać nieprawdy!
@Reggy: bralem u @mcdogg redmi 2 2gb poza allegro, w okolo 2 tyg telefon byl u mnie bez vatu, co prawda mialem troche stracha jak wzialem ta leciutka nadmuchana paczke w rece, ale okazalo sie ze niczego w srodku nie brakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)