Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z komputerem, mianowicie od dziś sam się restartuje w randomowych momentach, ale najczęściej podczas grania w CSGO, z początku myślałem, że to przez aktualizacje do W10, bo po restarcie pojawił się ekran konfigurowania systemu pod aktualizacje, lecz zaraz po zalogowaniu się do konta nastąpił kolejny restart. Temperatury podzespołów są w porządku, procesor i7 2600k kręcony do 4,5 GHz nie przekracza 65 stopni podczas 100% obciążenia, karta GTX 670 też nie przekracza 60 stopni. Ma ktoś jakieś pomysły?

#komputery #windows10
  • 9
@wnocy: Jakoś w maju, kiedyś montowałem nowe chłodzenie CPU, wtedy przeczyściłem całą obudowę sprężarką i do tej pory było wszystko ok.
@Variv: kurcze, ale jakoś od maja wszystko chulało aż miło, aż dziw że akurat teraz coś się zepsuło :/
@Teequee: na wszelki wypadek sprawdź stan. U mnie temperatury były niby w normie, ale jakimś cudem karcie graficznej kurz nie odpowiadał. Po dokładnym przeczyszczeniu problemy minęły.
@Teequee: Z podkreconymi procesorami tak bywa. Może Ci przejść wszystkie testy pod obciazeniem, a w jakiejś konkretnej grze będzie wywalić. Po za tym może następować degradacja, czyli z czasem parametry na których procesor był stabilny przestają wystarczać. Wówczas trzeba znów się pobawić i szukać stabilnego taktowania i napięć. Oczywiście być może w Twoim przypadku to jednak nie CPU, a np. płyta główna albo psu. Jednak ja w pierwszej kolejności sprawdzałbym CPU.