Wpis z mikrobloga

Ludzie... nie wierzę... dzisiaj chciałem wysłać skany dokumentów do ZUS.
Po tygodniu oczekiwania na kolejną pocztę itd... ZUS poszedł po rozum do głowy i założył konto e-mail swojej pracownicy.

Konto ma pojemność ~2MB. Oczywiście żaden sensowny wielostronicowy skan w tym rozmiarze nie przejdzie.
- No to dobra, wysyłamy pocztą, mamy to w dupie, albo przekaże Pani administratorom, żeby zwiększyli rozmiar do minimum 10MB.
- Dobra, już idę do PIWNICY, bo dodzwonić się nie mogłam....

Po 2h...
- Szanowni Państwo, proszę wysłać korespondencję pod adres koleżanki... ona ma dużą skrzynkę.
- No dobra, a czemu nie do Pani?!
- No bo... no bo... bo ja pracuje tu od niedawna i zakładane są małe skrzynki, a żebym dostała większą... muszę napisać podanie do Naczelnika ZUS by wyraził zgodę.. Jak będę miała kilkuletni staż, to prawdopodobnie mi rozszerzą bez podania.

Ja #!$%@?, jak ten kraj ma #!$%@? działać... Do tego że uprzykrzane jest życie PETENTOM (nadal petenci), to już się przyzwyczaiłem, ale to zbiorowe DYSMÓZGOWIE poddańczego stada baranów mnie osłabia, nawet same sobie utrudnia funkcjonowanie.
  • 6
  • Odpowiedz
@piesiak1975: Babka dzwoni, bo coś potrzebuje (do swojej roboty), na zasadzie ułatwienia jej pracy, a nie mojego obowiązku.

Nie chcę zagłębiać się w meandry PUE itd. bo pewnie nigdy więcej tego nie użyję itd. Chce maila, wysyłam, jej skrzynka powinna go przyjąć. Dla mnie chore jest w XXI wieku wydzielanie powierzchni dyskowej na skrzynki pracownikom. Niestety obawiam się, że przy 65.000 pracownikach, każdy 1kB się liczy. Przecież wydali na informatyzację
  • Odpowiedz
@piesiak1975: Hm, możliwe.

Uważam, że są oszczędności mądre... i są oszczędności głupie. Ograniczanie komunikacji ludziom w ten sposób jest oszczędnością głupią (statystycznie, bo oczywiście na 100 przypadków kilka będzie ciągnąć torrenty itd., ale na to są inne sposoby). Łącze do ZUSu myślę, że ~100Mbit by się znalazło. Rzadko kiedy ZUS jest w totalnie niekorzystnej przyłączeniowo lokalizacji.

W szkole szanownej małżonki, o ile jest infrastruktura w otoczeniu, wydanie +300 zł /
  • Odpowiedz