Wpis z mikrobloga

Przykro mi to mówić ale niestety poczatek Dudy rozczarował.
Okazuje się że domaganie sie dołaczenia do rozmów na temat Ukriany rzeczywiscie mogło być tylko propagandowa zagrywka majaca budowac wizerunek męża stanu przed wyborami parlamentarnymi.

Widac z nikim tego nie konsultowano a składanie takich propozycji bez chociażby zbadania terenu jest błedem.
Nikt tego nie poparł i na spotkaniu z Merkel Poroszenko uznał że stary format funkcjonuje i jego zmiana jest niepotrzebna.

Jednak juz pierwszego dnia po propozycji zostalismy ośmieszeni gdy separatysci zapowiedzieli że Polska nie dostanie dopuszczona do stołu. Rosjanie chyba nawet tego nie raczyli skomentowac.

Na dodatek gość który wydawal sie najbardziej kompetentny z PiS - Waszczykowski powiedział że to polski rzad wycofał sie z grupy negocjacyjnej.

Od dawna widać pewne wycofanie sie Polski z pierwszego szeregu wspierajacego Ukriane i mimo ze jak wielu tutaj wie jestem porukrainski uważam że to na obecną chwile dobre posuniecie i powinnismy działać zakulisowo pamietajac jednak o robieniu dobrego PR na Ukrianie.
Tu mamy próbę mocnego wejscia na obecna chwile zastopowaną w dość zdecydowany sposób.

Może sie mylę może to jeszcze nie koniec no ale jednak słabo to wyglada.

#duda #ukraina
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yourboss: Chłopaki, ja rozumiem że tu jest wykop i Dudę trakuje się jak zbawcę, ale tutaj po prostu dał ciała, próbując nadgorliwie wykazać aktywność żeby słupki PiS były jeszcze wyższe i nie ma się co doszukiwać kolejnego dna. Cóż, pozostaje mieć nadzieje, że dotrze do niego, że jest już w prawdziwym zyciu, nie w świecie przedwyborczych obiecanek gdzie wszystko wygląda ładnie, łatwo i przyjemnie...
  • Odpowiedz
Przykro mi to mówić ale niestety poczatek Dudy rozczarował.

Okazuje się że domaganie sie dołaczenia do rozmów na temat Ukriany rzeczywiscie mogło być tylko propagandowa zagrywka majaca budowac wizerunek męża stanu przed wyborami parlamentarnymi.


@szurszur: Od początku wiedziałam, że tak będzie. Ta formacja polityczna używa polityki zagranicznej wyłącznie na użytek wewnątrz-polski. To niepoważne. Oni nie rozumieją, jakie skutki ma to na zewnątrz. Ale i wewnątrz. Popatrz, jaka była reakcja wykopków
  • Odpowiedz