Wpis z mikrobloga

#podroze #podrozujzwykopem #kamperemdowloch
Ok, pierwszy wpis w tagu, 11 dni przed wyjazdem. Napiszę tutaj, co zabieramy ze sobą, przy okazji będę miał checklistę w dniu pakowania.


Kamper
Zestaw narzędzi - jakieś klucze, imbusy, torxy, śrubokręty, taśma klejąca, taśma izolacyjna, kombinerki. Wszystko, co może przydać się przy drobnych naprawach.
Sanitariat - płyn chemiczny i specjalny papier toaletowy do WC chemicznego. Co prawda firma, która wynajmuje samochód daje płyn i papier, ale ostanim razem brakło płynu i kupowaliśmy go bardzo drogo na kempingu.

Wyżywienie
Półprodukty - mąka/jajka etc.
Grill - wystarcza taki - bardzo wygodny i szybki. Nie nadaje się na karkówkę, ale jakiś szaszłyk/kiełbaska jak najbardziej.
Garnki - jeden większy, jeden mniejszy, patelnia, czajnik
Naczynia - po jednym talerzu, misce i kubku dla każdego.
Sztućce - j.w.
Woda mineralna - na cały wyjazd, szczególnie z dzieckiem. Planujemy wziąć 20l wody pitnej.
Zupki chińskie i inne jednorazówki, które można #!$%@?ć na szybko
Energetyki - jako, że jestem jedynym kierowcą, który będzie prowadził ten samochód, to na 2 tygodnie planuję zabrać ~3l.

Software
Mapy - maps.me, Sygic i Here na wszelki wypadek. Do maps.me zaimportowane kempingi w całej Europie stąd.
Bajki/filmy - co prawda to nie software, ale wrzucam tutaj. 10-15h jazdy to dla 5-latka uciążliwość, którą można zmniejszyć bajkami, tabletem, kolorowankami etc.
Muzyka - też nie software, ale trzeba pamiętać, żeby zabrać ze sobą muzykę i nie być skazanym na słuchanie lokalnych rozgłośni.

Inne
Pościel
Ręczniki
Mapy papierowe - "na wszelki wypadek"
Dokumenty - dowody, paszporty, dokumenty samochodu, prawo jazdy
Worki na śmieci
Gąbka, płyn do naczyń
Ładowarki kabelki, przetwornice, rozgałęźniki

Na pewno o czymś zapomniałem, wyjdzie w trakcie pakowania. Na szczęście tym zajmuje się żona - ja odsypiam przed podróżą :)
  • 2