Wpis z mikrobloga

W końcu nadszedł ten czas i mam przyjemność przedstawić Wam happnd:
https://happnd.pl
Jak wiele osób się spodziewało, aplikacja służy w dużym skrócie do dzielenia się z mieszkańcami wydarzeniami, które odbywają się w wybranym przez użytkownika mieście. Mogą być one zarówno z góry zaplanowane, jak np. koncerty, wydarzenia sportowe lub też spontaniczne, np. zbieranie ludzi do jakiejś spontanicznej zabawy, informowanie o jakimś szybkim rozdajo.
Każdy użytkownik podczas pierwszego logowania wybiera miasto jakie chce subskrybować oraz tagi. Dzięki nim możemy w prosty sposób filtrować listę wydarzeń na ekranie głownym (w prawym górnym rogu mamy przełącznik czy chcemy widzieć tylko swoje tagi, czy całe miasto). Miasta oraz wybrane tagi można zmieniać w ustawieniach aplikacji.
Wydarzenia dzielą się na potwierdzone oraz oczekujące. Aby wydarzenie stało się potwierdzonym, musi zebrać odpowiednią ilość głosów pozytywnych. Gdy wydarzenie zbierze głosy i trafi na listę potwierdzonych każdy kto ma włączone powiadomienia oraz subskrybuje dane tagi otrzyma powiadomienie. Powiadomienia zostały stworzone w oparciu o Google Cloud Messaging, dzięki czemu aplikacja nie musi działać w tle i nie zjada baterii oraz pakietu internetowego. Oczywiście, aby używać GCM trzeba mieć zainstalowane Google Play Services.
Użytkownicy mają możliwość komentowania wydarzeń, dzięki czemu mogą dopisać coś od siebie do konkretnego posta.

Czego brakuje, a zostanie dodane w najkrótszym możliwym czasie:
- logowania za pomocą G+, Facebook
- obsuga trybu poziomego
- obsługi lokalizacji

Aplikacja była tworzona zgodnie z wytycznymi #materialdesign. W większości testowana na Nexus 4, 5, 7 oraz Samsung Galaxy Ace z Androidami 4.0.4, 4.4.1, 5.0, 5.1. Brak wsparcia dla Androida <4 wynika z bardzo małego udziału na rynku tej wersji.

Uprawnienia:
- Tożsamość - tworzenia konta happnd w celu przechowywania kluczy
- Lokalizacja - wstępna implementacja lokalizacji znajduje się w już w kodzie, będzie ona pozwalała na dodawanie miejsca wydarzenia oraz szukania wydarzeń w pobliżu
- Zdjęcia / multimedia / pliki - wybór zdjęć z galerii oraz tworzenia nowych zdjęć

Wszystkie uwagi oraz propozycję można zgłaszać pod tagiem #happnd lub jak kto woli w grupie G+: https://plus.google.com/communities/103788059806729671380 (grupa jest prywatna). Można także pisać do nas maila. Za wszystkie uwagi serdecznie dziękujemy!

Aplikacja zostanie rozdana wśród naszych znajmowych w #poznan. Dlatego też tutaj najwięcej będzie się działo i tutaj będziemy w miarę możliwości starali się moderować treści.

Aby pobrać aplikację z Google Play trzeba dołączyć do grupy testerów. W linku powyżej jest na samym dole specjalny odnośnik lub tutaj: https://play.google.com/apps/testing/pl.elph.happnd . Tworzenie konta wymaga podania maila - jest on tylko i wyłącznie potrzebny do przywracania zapomnianego hasła.
#happnd #elph #android #androiddev
zakopywywacz - W końcu nadszedł ten czas i mam przyjemność przedstawić Wam happnd:
h...

źródło: comment_kC4DdMMH0cTCoGKDSIPoW3YzbJOBBwah.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@wczoraj: niestety można tak powiedzieć.
@Wave: nazwa była wymyślona w marcu 2014 na BrainCode Mobi 1. Wtedy pomysł się narodził. O happn nikt wtedy jeszcze nie słyszał. Nie chcieliśmy jej zmieniać bo bardzo pasuje do aplikacji, a o happn dowiedzieliśmy się tydzień temu - ktoś tutaj to już zasugerował.
  • Odpowiedz
@mdfk: ogólne założenie dość podobne. Przykro mi, że my oraz Ty stworzyliśmy coś podobnego. Niewątpliwie my za długo czekaliśmy za wypuszczeniem tej wersji.
@sorasill: czyli 9/10? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mumiok1: dzięki, takie było założenie od początku, ma ładnie się prezentować. Pewnie przez to też to wszystko tak długo trwało. Android 5 jest niewątpliwie najbardziej dopracowany. Na 4 może być parę gliczy.
  • Odpowiedz
@mumiok1: w dużym skrócie poświęciliśmy jej około pół roku pracy. Mogło być pewnie szybciej, lecz brak doświadczenia z Androidem (nie licząc gry Squarge - była pisana na silniku AndEngine, czyli 2 różne bajki) zrobił swoje.
  • Odpowiedz
@zakopywywacz: Widzę, że pomysł jest z BrainCode 2014, więc oba pomysły powstały w podobnym czasie ;). Konkurencja moim zdaniem jest pozytywna i pobudza do działań, no i zawsze mnie cieszy kolejny polski startup, który może wyjść na globalny rynek, więc życzę powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Tak z ciekawości, zmotywowało was wyjście #citify do przyśpieszenia prac?
  • Odpowiedz
@mdfk: ostatnio pojawił się w sponsorowanych na Wykopie jakiś artykuł o aplikacji, w której np. w gminach ludzie zgłaszają jakieś problemy i inni głosują co ważniejsze. Tutaj był pierwszy impuls, natomiast w międzyczasie pojawiło się Citify co już całkowicie "zmusiło" do szybkiego skończenia. Powodzenia Tobie także życzę.
@sorasill: a więc czekamy jak wróci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MP0WER: backend PHP, serwer ok. 200/msc.
@wypokowy_hazardzista:
  • Odpowiedz
@zakopywywacz: Link do Google Play umieszczony na waszej stronie nie działa.
EDIT: Dobra, doczytałem, że trzeba być testerem, w takim razie umieszczanie tego linku jest wg mnie średnim pomysłem, bo pierwsze co robię to na niego klikam. ;)
  • Odpowiedz