Wpis z mikrobloga

#chinskiecuda #xiaomi #mi4

Jak sie te chinskie telefony sprawuja w porownaniu do sprawdzonych marek?

Mam nexusa 5 ktory ma juz z 3 lata jak nie wiecej, zaczynam powoli sie rozgladac za czyms nowym.

Te mi4i calkiem ladnie sie prezentuja wizualnie, ale jednak troche sie cykam chinskiej jakosci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
@kuhwa: bez zastanowienia polecam, mialem mi3 i za jakieś pół roku planuje kupić topowy model. Nie zawiedziesz się. Ja w swoim gronie rozpromowalem tak xiaomi, że kilka osób jako nastepny telefon wybierze właśnie xiaomi
@kuhwa: mam MI4 4 miesiące, jestem bardzo zadowolony, to jest po prostu inna jakość życia, wydajny, przyzwoicie wygląda, porządna bateria, moim zdaniem nie ma czego się bać, ale trzeba uważać gdzie kupujesz, bo podróbek nie brakuje
@rafwoj: Samo to, że robią podróbki Xiaomi mówi samo za siebie...
@kuhwa: Nie ma się czego bać, do tej pory użytkowałem kilka chińskich smartfonów (nigdy nie kupowałem totalnych no-namów) i w większości nie odbiegały mocno jakością od samsunga, htc czy innych temu podobnych. Z Xiaomi jest jednak inaczej, moim zdaniem on bije na głowę zdecydowaną większość europejskich smartfonów. Jakość wykonania można porównywać chyba tylko z produktami Apple.
@kuhwa: Niedawno przesiadłem się z LG G2 na Mi3 i wszystko oprócz większych ramek w Mi3 jest raczej na plus. Wydajność jest podobna, ale przede wszystkim podoba mi się, że jest lepiej dopracowany - nic nie skrzypi, wygodniejszy soft itp.
@kuhwa: Wszyscy pieją z zachwytu, więc ja dorzucę łyżkę dziegciu - te telefony są fajne, gdy są nowe i mają aktualny soft - czyli tak jak niektórzy u góry piszą - gdy zmieniasz je co pół roku na nowszy model.

Nexus 5 cię przyzwyczaił do tego, że Google aktualizuje non stop system i dostajesz zawsze nowe zabawki, tutaj możesz o tym zapomnieć. No może poza Xiaomi gdzie polska scena Miui jeszcze
@TwigTechnology: wiekszosc tu pisze o xiaomi. W tym wypadku masz update softu na dobra sprawe co tydzien. A przy kupnie od konkretnych sklepow gwarancje realizowania w Polsce lub w chinach. Nie demonizujmy tak strasznie tych chinczykow.
@jonasz123: nie, w PL naprawia xioami jeden z adminow forum miuipolska. Ma podpisana umowe o ile pamietam z xiaomiforsale i ibuygou. Reszte robi odplatnie.
Goldway to wysylka to chin.
Podobnie jak mirek ktory na wykopie handluje xiaomi, tyle ze u niego trwa to ponoc sprawniej.