Wpis z mikrobloga

Dziś chciałbym się wypowiedzieć o ekstremizmie w nawiązaniu do afery jaka wyciekła z konserwami.
Ekstremizm i skrajność nigdy nie jest czymś dobrym, osoby przedstawiające takie zachowania znajdziemy zarówno w prawicowej grupie #4konserwy jak i lewicowej #neuropa. Ekstremista żyje tym tematem, poświęca czas i energię aby prowadzić swoją propagandę. W obu tych grupach znajdą się osoby, które manipulują wykopami, plusami, minusami, komentarzami i robią to z pełną premedytacją nie raz w sposób zorganizowany i zaplanowany (tak tak, nie bądźmy hipokrytami). Tu nasuwa się podstawowe pytanie czy wszystkie osoby wyznające prawicowe poglądy przejawiają zachowanie takie jak widzieliśmy na screenach?
Może zapytam inaczej, czy każdy Polak to złodziej? W końcu taki jest stereotyp więc jakże by miało być inaczej?

Wieszanie psów i wrzucanie do jednego wora już się rozpoczęło dlatego dobrze byłoby uściślić, że ekstremizm znajdziemy zarówno po stronie prawicy jak i lewicy. Tak samo w jednych jak i drugich poglądach są plusy i minusy. Dlatego też obie te grupy ze sobą walczą wytykając sobie błędy nawzajem do tego wciągają w swoje spory normalnych ludzi, którzy nie reprezentują skrajnych poglądów.

Przejdę do meritum i wypowiem się w kierunku wszystkich o umiarkowanych poglądach a nie ekstremistycznych (tak, jest nas więcej tylko nie jesteśmy tacy głośni jak ta garstka krzykaczy przez co też mniej widoczni).
Lepiej zamiast skupiać się na różnicach skupmy się na tym co łączy lewicę i prawicę, czyż ludzie nie chcą po prostu godnego życia, wolności, zapewnienia bytu sobie i rodzinie? Czyż w tym przypadku nie lepszy byłby kompromis i wyciągniecie plusów zarówno z jednej jak i drugiej ideologii?

Skupiliśmy się na walce między sobą marnując energię na wytykanie sobie błędów, zapomnieliśmy że w grupie siła rozbijając się na coraz mniejsze kasty, które żrą się między sobą. Zapomnieliśmy o braterstwie na rzecz kłótni, pozwoliliśmy wciągnąć się w spór, który oddala nas od wspólnego celu. Takim działaniem do niczego nie dojdziemy.

Zapraszam wszystkich do kulturalnej rozmowy na ten temat. Skupmy się na szacunku do siebie, niech spokój w nas poprowadzi tą rozmowę do ciekawych wniosków. Pojedynczo niewiele znaczymy ale w grupie możemy wszystko! Niestety nigdy się nie złączymy poddając się propagandzie ekstremistów i wdawaniem w spory.

Obrażanie bądź wypowiedzi nic nie wnoszące do rozmowy nie będą tolerowane. Za wszelkie błędy ortograficzne jak i gramatyczne oraz interpunkcyjne przepraszam ale pisałem wszystko "na kolanie".

#4konserwy #neuropa #lewica #prawica #afera #aferabanhammera
  • 9
  • Odpowiedz
@zyyx: to piękne, co piszesz, ale to nie zadziała.
1. jesli ktoś ślepo wierzy w ideologię to zapomina o dobru ogółu. w takim wypadku nie przebijesz głową muru.
2. na początku pięknie i ładnie, walczą o ważne sprawy, a później tak są pochlonieci walka i przesiaknieci, ze juz logicznie przestają myśleć. logiczne argumenty nie przemawiają. przykładów mnóstwo - absurdalne walki feministek, antyrasistow etc. jakąkolwiek kontr wypowiedź jest dla nich atakiem
3.
  • Odpowiedz
@Middle-Earth: Oczywiście popieram to co piszesz, masz na myśli ekstremistów. Lecz nie zapominajmy, tak jak pisałem ich jest niewielu, tylko potrafią głośno krzyczeć. O wiele więcej jest normalnych ludzi, dlatego boli mnie to że dają się wciągać w spory jakie generują ci ekstremiści.

Chciałem wywołać fajną dyskusję na ten temat ale chyba zbyt się rozpisałem, nie zrobiłem tldr itd. Mam zbyt małą siłę przebicia ale kiedyś, mam nadzieję, uda się poruszyć
  • Odpowiedz
@Middle-Earth: Dokładnie, to bardzo ważne słowa. To co piszesz idealnie pokazuje, że grupa osób o umiarkowanych poglądach powinna mieć także swój głos w sprawie a nie zawsze podporządkowywać się reszcie. To jest niesamowite że żyjemy w świecie skrajności gdzie normalny człowiek musi się na siłę dopasowywać do mniejszości, które narzucają mu jak ma żyć a on uciśniony tym wszystkim bez sił do walki czując że jest sam po cichu poddaje się
  • Odpowiedz
@zyyx: ale oni nie chcą mieć głosu w sprawie, oni chcą tylko żyć. Ci od afery, też byli kiedyś normalni, tylko pstryczek im się w głowie przestawił, władza uderzyła etc. A normalny człowiek jak nie chce być uciśniony, to niech wyjdzie ze swoje skorupy i coś z tym zrobi. Tylko niech się nie zdziwi jak ludzie zaczną go nazywać nienormalnym. Ja się nie poddaje siłom politycznym, mam swój rozum i dedukuję,
  • Odpowiedz
@Middle-Earth: Nie zawsze taki byłem, znam też druga stronę. Sam kiedyś byłem ekstremistą z ograniczonym myśleniem. Dopiero medytacja i samorozwój spowodował, że otworzyłem się na szacunek do wszystkich, poszerzyłem sposób pojmowania świata i w końcu potrafię się postawić na czyimś miejscu co jest niezbędne by pojąć punkt widzenia innej osoby.
Chciałbym wszystkim to przekazać dlatego staram się robić co w mojej mocy by propagować szacunek i wspólne dążenie do celu na
  • Odpowiedz